חיפוש

5 שאלות שחשוב שתשאלו לפני לקיחת הלוואה חוץ בנקאית

לפני שלוקחים הלוואה, ולא משנה אם מדובר בהלוואה חוץ בנקאית או הלוואה בנקאית רגילה, יש הרבה שאלות שהלווה צריך לבדוק עם עצמו. כאן ריכזנו עבורכם את השאלות שכדאי לבדוק לפני לקיחת הלוואה חוץ בנקאית דווקא.

 

האם אנחנו צריכים את ההלוואה או שניתן להסתדר בלעדיה?

אחרי הכל, להלוואה יש מחיר. ואם ניתן לחסוך את מחיר ההלוואה, פעמים רבות עדיף לוותר על לקיחתה. בדקו שמטרת ההלוואה חשובה לכם והאם אין לכם חיסכון שתוכלו לשבור בכדי להימנע מלקיחת ההלוואה. יחד עם זאת, תמיד חשוב לבדוק רווח מול הפסד.

יכול להיות מקרה בו אדם ירוויח מלקיחת הלוואה למרות שיש לו כסף מושקע בצד, כיוון שתודות להלוואה הוא מצליח למנף את הונו בצורה יעילה יותר. הכל בהתאם למצב האישי. לפעמים חיסכון בהוצאות הבית יכול לחסוך את הצורך בהלוואה.

האם אנחנו צריכים את ההלוואה או שניתן להסתדר בלעדיה

מה סכום ההלוואה הנדרש?

בדקו עם עצמכם מראש מה גובה ההלוואה שאתם צריכים. כאשר פונים לגופי מימון חיצוניים, הם יכולים להציע לכם גם הלוואה של מאתיים אלף שקל, אתם חייבים שיהיה לכם ברור סכום ההלוואה הנדרש לכם. כך לא תתפתו ליטול הלוואות בסכומים גדולים מהסכום הנדרש. יחד עם זאת, גם לקיחת סכום נמוך מהנדרש היא לא כדאית והיא עלולה לגרום לעלות גיוס מימון גבוהה ולכן הדבר חשוב לבדיקה מוקדמת.

מה סכום ההלוואה הנדרש

מהי יכולת ההחזר החודשית שלכם?

גופי המימון מציעים גמישות עם תנאי ההלוואה וכך, ניתן לפרוס את החזר ההלוואה על תקופה ארוכה בהתאם לרצון הלווה. אך לפני הכל חשוב שאתם עצמכם תבדקו מה גובה ההחזר שאתם מסוגלים להחזיר כל חודש. בהתאם ליכולת ההחזר תוכלו לבחור את תקופת הפריסה המתאימה.

 

תוך כמה זמן אתם צריכים את הכסף?

לא מעט אנשים פונים לאפיק החוץ בנקאי רק בגלל מהירות גיוס הכסף. לפני שאתם פונים לגוף מימון כלשהו, בדקו למתי אתם צריכים את  הכסף. אם אין לכם זמן ואתם ממש לחוצים בזמני תשלום, תצטרכו לחפש הלוואה חוץ בנקאית שתיתן לכם מענה מהיר ויעיל. כזו שלא תעכב אתכם. לקבלת הלוואה מהירה מגוף חוץ בנקאי לחצו כאן.

 

מה גובה הריבית על הלוואה?

ריבית חוץ בנקאית היא ריבית יקרה ביחס לריביות הבנקאיות. כדי להוזיל את מחיר הריבית אתם יכולים לערוך משא ומתן להוזלת הריבית. ערכו השוואת מחירים ובדקו אם מוצאת לכם ריבית המתאימה לכם או ששוק ההלוואות מציע ריביות זולות יותר. חשוב לזכור לא לבדוק רק את גובה הריבית ולזכור לבדוק גם את יתר הנתונים המרכיבים את ההלוואה.

 

לסיכום

לפני שלוקחים הלוואה חוץ בנקאית, יש נקודות שחשוב לברר. אם אתם מבולבלים ולא יודעים במה נכון לכם לבחור, כדאי שתיעזרו ביועץ מקצועי מומחה לתחום המימון. הוא יוכל לסייע לכם בגיוס הלוואה משתלמת עבורכם.

5 שאלות שחשוב שתשאלו לפני לקיחת הלוואה חוץ בנקאית

אולי יעניין אותך גם