חיפוש

5 סדנאות שירתקו את הילדים שלכם

סדנאות למסיבת יום ההולדת של הילדים הן פתרון נפלא, בעיקר בשנים האחרונות בהן הילדים שלנו מחפשים רעיונות מקוריים ויצירתיים, יותר מפעם.

אך גם בתחום זה, כיצד נדע אילו סדנאות יהיו מרתקות ומעשירות במיוחד בשבילם?

סדנאות לימי הולדת פופולריות ביותר וזאת היות וישנם תחומים מרובים בהם ניתן להעביר סדנה. יחד עם זאת, לא כל תחום באמת יעסיק ויעשיר את ילדינו, ועל כן חשוב לבחור סדנה שתיתן להם כלים יצירתיים, אך שבמסגרתה גם יחוו גיבוש עם חבריהם וייהנו באמת.

כדיי להקל על קהל ההורים הסקרן, הינה 5 סדנאות שמובטחות לרתק את ילדיכם:

 

סדנאות יצירה

סדנאות יצירה עוסקות בתחום היצירה של כל דבר שמעניין את הילדים שלכם. לדוגמא, ניתן לבחור סדנת סבונים לילדים או סדנת מוצרי טיפוח, בהם הילדים ילמדו כיצד ליצור מחומרי גלם מוצר כלשהו שיש בו שימוש וחשיבות לחיי היום של כולנו. היתרון בסדנה מסוג זה, הוא שהילדים מקבלים כלים ליצירת דברים חדשים תוך כדיי שימוש ביצירתיות ודמיון, אך גם לבסוף מקבלים תוצר פרי ידם שיש בו משמעות כלשהי בחייהם הפרטיים.

 

סדנאות מתוקות

איזה ילד או ילדה לא אוהבים דברי מתיקה? אם כן סדנה להכנת בצק סוכר, קאפקייקס, עוגות ועוגיות, היא סדנה שבה הילדים ייהנו בטוח. במסגרת סדנה זו הילדים ילמדו לא רק כיצד נכון לשלב מוצרי גלם אלא גם כיצד לעצב את התוצאה הסופית על ידי שימוש בדמיון. במסגרת הסדנה הילדים יוכלו ללמוד לעתיד כיצד לאפות ולבשל, כמו גם מהיכן מגיעים חומרי הגלם הללו בעולם.

 

סדנאות עיצוב

סדנאות בדגש על עיצוב, דוגמת סדנאות לעיצוב אופנה, שזירת פרחים, ועיצוב לוכדי חלומות, יכולות ללמד את ילדינו רבות על חשיבה מחוץ לקופסא. במסגרת סדנת עיצוב, הילדים יוכלו ללמוד על שילובים נכונים של צבע, מיומנויות בעבודת יד, פיתוח הדמיון, ועוד. באמצעות הסדנה הילדים גם יקבלו תוצר מוגמר המוכיח להם שבידם ליצור ולעשות כל דבר שעולה בדמיונם.

 

סדנאות נושא

במסגרת סדנאות נושא הדגש הוא דווקא על ערכים והעשרה עצמית. נוכל לבחור סדנאות נושא כמו נסיכות או גיבורי על, אשר במסגרתן הילדים יבצעו פעילויות אשר כולן ברוח הנהגה, עצמאות, אמונה עצמית, ועזרה לזולת. הדבר הנפלא בסדנאות אלו שהקניית הערכים מתבצעת במסווה תחת פעילויות בהן הן שזורות. הדבר נעשה באמצעות טקסים סימבוליים, כחלק מהסדנה, ומשחקים מעשירים. כמו גם, כמובן שבמסגרת הסדנה יהיו עמדות הפעלה לילדים שיכללו את העקרונות הקלאסיים של מוזיקה, אוכל, תלבושות, שיער, וכדומה.

 

סדנאות תחת הגבלות

הורים רבים נקלעו תחת קושי רב בשנה האחרונה בעקבות מגבלות מגפת הקורונה, ולצערנו לעיתים המצב אינו יציב ואנו עדיין נדרשים להתמודד עם הפתעות בנושא. ועל כן, גם במקרים כאלו עדיין ניתן להעביר סדנאות מקוונות עם כלל חבריהם של הילדים, למרות ההגבלות. נוכל להזמין סדנאות זום יצירתיות בהן הילדים יוכלו ליצור ולעצב מגוון פריטים כמו תיקים, מוצרי טיפוח, ואפילו לשזור פרחים. הדבר המיוחד במקרה זה, שסביר כי, היות ומדובר בסדנה מקוונת, הם יזדקקו לעזרתנו ובכך לא רק ייהנו מגיבוש עם חבריהם אך גם גיבוש עמנו, ההורים.

 

לסיכום

סדנאות הן רעיון מדהים ומהנה במיוחד בעבור ימי ההולדת של ילדינו, אך על מנת שהם יקבלו את מיטב ההנאה חשוב לבחור אותן נכון. סדנאות מוצלחות יכללו בהן למידה והעשרה במגוון של דרכים אך גם הקניית ערכים, מעבר למוצרים החומריים. שילוב נכון של השניים יקנה לילדינו וחבריהם חוויה מיוחדת ובלתי נשכחת.

סבונים

 

אולי יעניין אותך גם