חיפוש

5 יתרונות בשימוש בשירותיו של סנגור פלילי

כל אדם המואשם בפשע כלשהו או בעבירה, בין אם זה גניבה, סמים, אונס או במקרה הכי גרוע רצח, זכאי לקבל במקרים מסוימים שירות של סנגור פלילי. אבל מהם היתרונות בשימוש בשירותיו של סנגור פלילי? מכל המידע לפניכם.

 

מהו סנגור פלילי?

סנגור פלילי הוא בעצם עורך דין שהמדינה מממנת את השכר ואת ההוצאות שלו. רק במקרים מסוימים ניתן לקבל ייצוג של סנגור פלילי עבירות סמים, בהתאם למצבו של הנאשם.

 

ייעוץ

אחרי שמישהו מבצע עבירה המשטרה מתחילה לבצע חקירה סמויה, כדי שהחשוד לא יידע שמבוצעת נגדו חקירה וינסה לשבש הליכים. במידה וידוע לכם שמתבצעת חקירה נגדכם אך עדיין לא זומנתם לחקירה סנגור יוכל לנקוט במספר צעדים על מנת שהחקירה הסמויה לא תגלה דברים ותנסה להפליל אתכם.

עוד דבר שסנגור יכול לייעץ הוא בתהליך החקירה. סנגור יכול לייעץ לכם איך אתם אמורים לפעול על מנת שהמשטרה לא תוכל להפליל אתכם. סנגור יוכל להדריך אתכם ולהגיד לכם מתי יש לכם זכויות כנאשמים.

 

שימוש בסנגור

במידה ונעצרתם לפני שנפגשתם עם הסנגור, אתם זכאים לקבוע איתו פגישת ייעוץ והמשטרה מחויבת להודיע לכם על זכאות זו על מנת שתקבעו איתו פגישה בהקדם האפשרי.

 

צו חיפוש וראיות

המון פעמים כאשר יש חקירה מתמשכת המשטרה עלולה להגיע לבית שלכם עם צווי חיפוש. מטרתה היא לחפש ראיות מפלילות כמו מחשבים, טלפונים, כסף ומסמכים שונים. סנגור יכול לבדוק שהמשטרה עומדת בתנאים של צו החיפוש ולפסול ראיות לא רלוונטיות שהמשטרה בחרה לקחת. עוד דבר שסנגור יכול לעשות הוא להגיש בקשות כדי להשיב חפצים שהמשטרה לקחה, לשחרר את הכסף שלכם ולבטל עיקול בחשבון הבנק שלכם במידה ויש.

 

השפעה על תהליך החקירה

הרבה פעמים ישנה מחשבה שכאשר משתחררים ממעצר החקירה נגמרה ואפשר להמשיך כרגיל, אבל לא, זוהי טעות חמורה לחשוב כך. צריך להבין שהתיק אינו נסגר במידה ומשתחררים ממעצר, אלא שהחקירה ממשיכה גם כשהחשוד משוחרר.

ברגע שהחשוד משוחרר סנגור יכול להשפיע על תהליך החקירה בכך שהוא יכול לגייס עדים וראיות, לדרוש לבצע פעולות של חקירה, לבצע ביקורת מסודרת על תהליך החקירה ולהקשות (כמובן בצורה חוקית) על החוקרים.

 

סגירת התיק ללא כתב אישום

כאשר מסתיימת חקירה, קצין הנמצא בדרגה גבוהה (רפ"ק ומעלה) רשאי לסגור את התיק כאשר יש חוסר עניין לציבור. במידה ולא נעשה, תיק החקירה עובר ישירות לפרקליט או לתובע. לפי החוק החשוד זכאי לשימוע. זהו הליך חשוב ביותר מכיוון והסנגור מקבל אליו את חומרי החקירה העיקריים והוא יכול ורשאי לבקש ולשכנע את התובע להימנע מהגשה של כתב האישום ולגרום לו לסגור את התיק.

 

סנגור פלילי

לסיכום, חשוב מאוד להתייעץ עם סנגור פלילי כדי לעבור את תהליך החקירה בצורה הטובה ביותר. בהצלחה.

5 יתרונות בשימוש בשירותיו של סנגור פלילי

 

אולי יעניין אותך גם