חיפוש

5 טיפים לבחירת מקצוע לחיים

כמעט כל אחת מאיתנו נדרשת מתישהו בחייה לשאול את עצמה מה היא רוצה להיות כשתהיה גדולה. התשובה הזאת בלא מעט מקרים יותר חמקמקה ממה שנדמה במחשבה ראשונה. לכן, לטובת כל המתלבטות והספקניות, במאמר הבא נציג 5 טיפים לבחירת מקצוע לחיים.

 

לא להתבייש להיעזר

בחירת מקצוע לחיים היא במידה מסוימת בחירת דרך להמשך שלהם, ולכן מדובר בשאלה כה משמעותית. לכן זה אך טבעי שבנושא כה רלוונטי לחיים תתייעצו אם אנשים שמבינים דבר או שניים, כלומר מומחים.

לטובת אלו שאין להן גישה מהירה ליועץ אקדמי, האינטרנט מלא בגורמים מקצועיים שמסייעים בהכוונה, גם עם דגש על קהילת הנשים החרדיות. כך למשל, כתובת האתר של חוי ארנפלד: https://e-academic.co.il היא מקום נהדר להיוועץ בו ולשאוב ממנו השראה.

 

לרוקן את הלוח משיקולים זרים

כשעושים בחירה כה מהותית כמו בחירת מקצוע לחיים, מוטב שהשיקולים לטובת מקצוע זה או אחר יהיו נקיים וחפים מרעשי רקע. הכוונה היא להתעלם ממושגים כמו סטטוס, מקצוע יוקרתי, או רצונות של קרובים לכן שהם לא אתן. בחירת המקצוע נעשית אך ורק על ידיכן ובהתאם היא צריכה לשקף את הרצונות האמיתיים שלכן, ולא את מה שנחשב או שווה בעיני אחרים.

 

לשאול, לשאול, לשאול

אין מקצוע שמישהו לא סלל את הדרך אליו כבר, ולכן אחד הטיפים הטובים ביותר לבחירת מקצוע לחיים הוא לשאול את השאלות הנכונות את האנשים הנכונים. אם אתן מתעניינות בתחום זה או אחר, כדאי לברר לגבי בוגרים מהמקצוע שיוכלו לספק לכם מידע פרטי שימושי ורב ערך.

חשוב לא להתבייש לשאול ולבדוק את כל הנקודות שקריטיות לכן, גם אם הן עשויות להישמע מצחיקות. דברים טובים שכדאי לברר נוגעי לאופי התעסוקה במקצוע, היקף הלימודים, התאמה למגזר החרדי ולשילוב עם חיי משפחה, ובעצם כל פרט נוסף שמעניין אתכן.

 

לזכור שאפשר לחזור לאחור

בחירת מקצוע לחיים היא אכן אירוע משמעותי, אך ממש לא בלתי הפיך. סטודנטים רבים מגלים במהלך הלימודים שהתואר אליו נרשמו הוא לא בדיוק מה שמתאים להם, ומדובר בגילוי לגיטימי לחלוטין. לכן כדאי לנצור בראש את העובדה שאפשר להתחיל עם כל מקצוע שנראה לכן, ואם תגלו בהמשך שהוא לא מאוד מתאים, הרי שלא מדובר בסוף העולם.

 

לדעת להתגמש

במציאות של ימינו יש לא מעט מקצועות משיקים ואף חופפים בתחומם. סטודנטים שלומדים לשני תארים עם שמות שונים יכולים לגלות שיש להם הרבה במשותף בחומר הלימוד. לכן בחירה איכותית של מקצוע לחיים תבוא במקרים רבים עם נכונות מסוימת להתגמש.

לא חייבים להתקבע על כותרת אחת מסוימת וכדאי מאוד לבדוק את כל האלטרנטיבות הדומות שיש באותו שדה. הטיפ הזה נכון למקצועות הבריאות, בריאות הנפש, ההנדסה, עולם המחשבים ובעצם לכל תחום עיסוק אקדמי פחות או יותר.

 

 

דמות של גבר צועדת קדימה

אולי יעניין אותך גם

ללמוד אמנות
למי מתאים ללמוד אמנות?

בעולם הטכנולוגי בו אנו חיים, ובעיקר במדינת ישראל – שהיא מעצמת הייטק בינלאומית – קריירה בתחום היא המסלול הפופולארי. אבל מה אם הלב שלכם רוצה

קראו עוד »