חיפוש

5 דברים לכל החיים שלומדים בשיעור מתמטיקה

שיעורי מתמטיקה כנראה לא היו הרגע שאליו חיכיתים במהלך שנות הלימודים שלכם. עם זאת, ממרחק השנים ניתן לזהות נקודות חשובות שאותן למדנו במהלך השיעורים הללו. המתמטיקה לא נעלמת בשנייה שאנחנו מסיימים את בית הספר, ובמהלך החיים אנחנו הולכים לפגוש אותה לא מעט פעמים. הנה כמה דברים חשובים שאותם לומדים בשיעורי המתמטיקה בבית הספר.

 

חישוב אחוזים

השאלה איך לחשב אחוזים היא שאלה שאנחנו פוגשים לא מעט פעמים במהלך היומיום שלנו. בין אם מדובר בצורך לחשב הנחה על מוצר מסוים או סתם להבין מה אומר לנו אחוז נתון מתוך ערך שלם, האחוזים הם כלי שנמצא בכל מקום ביומיום שלנו. במהלך שיעורי המתמטיקה למדנו מספר שיטות כיצד לחשב אותם, אולם היום אתם יכולים להיכנס לאתר המחשבונים ולקבל שם את התשובה.

חישוב אחוז

קריאה של גרפים

גרפים הם משהו שאנחנו פוגשים בפעם הראשונה במהלך לימודי המתמטיקה בחטיבה, אבל משם הם הולכים ללוות אותנו עד סוף החיים. הגרפים מופיעים כמעט בכל דו"ח שמנתח נתונים, ובכל פעם שאנחנו רוצים להציג יחס בין שני משתנים הגרף הוא אחד הכלים הנוחים ביותר לבצע את ההצגה הזו. גם אם לא מאוד התחברתם לתחום הזה, את המיומנות הזו כדאי לרכוש.

 

הסתברות

תורת ההסתברות היא ענף נרחב מאוד במתמטיקה, ולמעשה את העומק שלה אפשר להבין רק אם לומדים אותה באוניברסיטה. עם זאת, כבר במהלך לימודי התיכון ההסתברות מופיעה בתור נושא מרכזי, ויש לכך סיבות טובות. הסתברות היא כלי שאנחנו צריכים כל הזמן במהלך היומיום על מנת להבין את הסיכוי שדברים יקרו, ועד כמה ניתן להניח שדבר מסוים לא יתרחש באופן מציאותי.

 

הנדסה

הנדסה היא תחום מרכזי במתמטיקה, וכבר בבית הספר היסודי אנחנו פוגשים את היסודות שלה. עבור מי שימשיך במהלך החיים במקצוע ריאלי, ההנדסה הולכת להיות חלק בלתי נפרד, אולם גם אם לא, כדאי מאוד להכיר את הצורות השונות שנמצאות במרחב שלנו. להבין כיצד לחשב שטחים, היקפים ועוד כל מיני חישובים שיכולים להיות רלוונטיים גם למי שאינו מהנדס בפועל.

 

פתרון משוואות

פתרון משוואות הוא הכלי המרכזי במתמטיקה והוא מה שמאפשר לנו לפתור בעיות רבות. עם זאת, על כל שאלה חישובית שאנחנו פוגשים בחיים ניתן להסתכל בתור משוואה, ככה שאם אתם צריכים לפתור אחת כזו, כדאי מאוד שיהיו לכם את הכלים המתאימים. גם אם הסתבכתם, ברשת תוכלו למצוא מחשבונים לפתרון משוואות.

 

לסיכום

עבור תלמידים רבים, שיעורי מתמטיקה הם לא הדבר הכי כיף בתקופת הלימודים. עם זאת, יש דברים שלומדים בשיעורים הללו והולכים להיות שימושיים עבורכם כל החיים. הדברים המרכזיים הם חישוב של אחוזים, הסתברות והיכולת לקרוא גרפים בצורה טובה. גם אם המקצוע שלכם לא הולך להיות קשור לזה, את המיומנויות הללו כדאי מאוד שיהיה לכם ברמה גבוהה.

שיעור מתמטיקה

אולי יעניין אותך גם

ללמוד אמנות
למי מתאים ללמוד אמנות?

בעולם הטכנולוגי בו אנו חיים, ובעיקר במדינת ישראל – שהיא מעצמת הייטק בינלאומית – קריירה בתחום היא המסלול הפופולארי. אבל מה אם הלב שלכם רוצה

קראו עוד »