חיפוש

4 יתרונות בעבודה בחללי עבודה משותפים

אחד השינויים המרכזיים בעולם העבודה קשור לעבודה מרחוק: כבר בראשית שנות האלפיים, החלו להיווצר חללי עבודה, שהיו מיועדים בעיקר לעצמאיים ולנוודים טכנולוגיים. מגפת הקורונה דרשה מעולם העבודה כולו להתאים את עצמו לעבודה מרחוק, ותופעת חללי העבודה המשותפים רק הולכת וגדלה, בין השאר בגלל שפע היתרונות שהיא מציעה. במאמר זה נציג 4 יתרונות בעבודה בחללי עבודה משותפים.

 

חללי עבודה משותפים

חללי עבודה משותפים הם חלק מהטרנד ההולך ומתעצם של עבודה מרחוק. עובדים רבים, שעבודתם אינה תלוית מיקום, מעדיפים אפשרויות תעסוקה גמישות יותר מבחינה זו, ואחת מהאפשרויות הפופולריות ביותר היא חללי עבודה משותפים, שמשמשים גם חברות הזנק, עסקים בתחילת דרכם ועצמאיים רבים.

בנוסף לפתרונות שונים, בהם משרדים פרטיים וחדרי ישיבות, חללי עבודה משותפים מציעים גם שירותים נוספים, בהם מטבח, פינות קפה, לובי, שירותים, תחזוקה ואבטחה. להלן 4 יתרונות בעבודה בחללי עבודה משותפים:

חללי עבודה משותפים

  • עלות – תועלת

השימוש בחללי עבודה משותפים מאפשר לעצמאיים ולבעלי עסקים לעבוד בסביבת עבודה מקצועית, מצוידת ונוחה לעבודה. זאת במחירים נמוכים בהרבה מהוצאה דומה על שכירת משרד, רכישת ציוד, עיצוב, תחזוקה ועוד. חללי עבודה משותפים מאפשרים גם עבודה ללא התחייבות, בניגוד לשכירות.

ניתן לבחור מבין תוכניות גמישות, שמאפשרות התאמה לצרכים המשתנים של כל עסק. בנוסף, איחוד המשאבים שמציעים חללי עבודה משותפים, מאפשר לכל אחד מהמשתמשים בהם ליהנות גם מהתשלום המוזל וגם מהפחתת ההשפעה הסביבתית.

 

  • אפשרות חדשה בהשקעה מינימלית

עד לעשור האחרון, לרוב העצמאיים או בעלי העסקים היו שתי אפשרויות בלבד: לשכור משרד או לעבוד מהבית. כל אחת מהאפשרויות אינה אידיאלית: העבודה מהבית דורשת התאמות רבות ושכירה של משרד דורשת גם השקעת משאבים בנושאי לוגיסטיקה, על חשבון השקעתם בפיתוח וקידום עסקי.

עבודה בחללי עבודה משותפים מאפשרת עבודה מרוכזת בחדר עבודה ייעודי ללא הפרעות, או אירוח ישיבה עסקית בתנאים של משרד יוקרה, במיקום מעולה ועם שירות מקצועי.

 

  • קהילה מקצועית

חלק מחללי העבודה המשותפים בעולם, הוקמו כדי לאפשר מקום עבודה משותף לקהילה מקצועית קיימת וגם בחללי עבודה שנבנו כפרויקט נדל"ן, לא נדיר למצוא אנשי מקצוע, שמצאו שותפים, משקיעים ועובדים, באזורים המשותפים בחללי עבודה כאלה.

ישנם גם חללי עבודה שבהם כל החללים משותפים, וגם אזורי העבודה מעוצבים כאופן-ספייס, וגם שם נרקמים קשרים אישיים ומקצועיים. בחלק מחללי העבודה המשותפים, כמותם תוכלו למצוא באתר spacenter, מתקיימים גם אירועי היכרות, נטוורקינג, הרצאות ואירועים מקצועיים.

 

  • איזון עבודה – חיים

הבחירה בעבודה בחללי עבודה משותפים מאפשרת עבודה מרחוק מבלי לעבוד מהבית. לעבודה מהבית יש יתרונות כמובן, אבל עצם היציאה מהבית וההגעה לחלל העבודה המשותף, יכולה לאפשר שיפט מחשבתי שיעזור לריכוז ביום העבודה.

מחוץ לבית נשמרת גם ההפרדה מהמשפחה ומהמוני הגירויים שקיימים בבית. בנוסף, חללי העבודה המשותפים זמינים ומוכנים לעבודה גם בשעות הבוקר וגם בשעות הערב, לפי העדפתכם ולפי צרכיכם, בלי להיות מושפעים מקולות המסיבה של השכנים.

 

לסיכום

אלה הם רק חלק מהיתרונות הרבים שמציעים חללי עבודה משותפים כמעט לכל אחד, והגמישות מאפשרת גם לבוא כדי להתנסות בחוויה ולבדוק האם היא מתאימה לסוג העבודה שלכם.

חללי עבודה

אולי יעניין אותך גם