חיפוש

4 דרכים לשלם בתחנת דלק

הוצאות דלק הן אחת ההוצאות הכבדות עבור מי שמחזיק בבעלותו רכב.

אחת לכמה ימים אנחנו נאלצים להיפרד ממאות שקלים עבור תדלוקים חוזרים ונשנים.

עבור חברות הממנות הוצאות דלק לעובדיהן מדובר בהוצאה משמעותית ביותר שכן במקרים רבים חברות אלו כבולות לתחנות דלק של חברות מסוימות מאוד, ובאמצעות דלקן העובדים יכולים למלא דלק רק בתחנות אלו.

כיצד ניתן להוזיל את הוצאות הדלק, ומדוע משתלם לעבור לתקן דלקן אוניברסלי?

 

בחרו תחנת דלק בחכמה

נהגים רבים לא משקיעים מחשבה בבחירת תחנת הדלק בה הם מתדלקים – לרוב הם ייסעו ברכב עד שמיכל הדלק כמעט ויתרוקן ויחפשו את תחנת הדלק הקרובה לתדלק בה. זוהי התנהלות לא נכונה שעלולה לעלות לכם כסף רב ומיותר. הסיבה שאנשים עושים זאת היא מכיוון שהם יוצאים מתוך נקודת הנחה שמחירי הדלק זהים בכל התחנות אך לא כך הדבר.

אמנם אנחנו שומעים על עדכוני מחירי הדלק חדשות לבקרים ואכן יש מחיר כללי לדלק המעודכן על ידי משרד האנרגיה. עם זאת, חשוב לזכור כי מחירים אלו לא מחייבים את תחנות הדלק ומותר להן למכור דלק במחירים זולים או יקרים יותר. המשמעות היא שלא כל תחנה תתמחר ליטר דלק באותו מחיר וכדאי מאוד לעשות את המחקר ולראות היכן הכי זול לתדלק.

בנוסף, מומלץ לא לחכות שמיכל הדלק יתרוקן אלא מראש לדעת היכן תתדלקו לפי בחירה מקדימה שלכם שהתבססה על המחיר והכדאיות הכלכלית.

 

דרכים שונות לשלם על דלק

ריבוי תחנות הדלק ואפשרויות שונות שמציעים מקומות עבודה יצרו דרכים שונות ומגוונות לשלם עבור דלק. נמנה כמה מהבולטות בהן:

 

תשלום באשראי:

כמו מוצרים רבים אחרים גם עבור דלק ניתן לשלם במקום באמצעות כרטיס האשראי.

 

אפליקציה:

חברות מסוימות מציעות תשלום על דלק דרך אפליקציה, ולעיתים שימוש באפליקציה של חברה זו מקנה הטבות מסוימות.

 

דלקן רגיל:

זהו התקן אוטומטי שהיה קיים בעבר אך כבר יצא משימוש, שאפשר תדלוק ללא צורך בשימוש באשראי או מזומן בכל תחנות הדלק אליהן מתאים הדלקן. לרוב הדלקן התאים לתחנות דלק מחברה אחת או יותר. התקן זה היה מיועד ללקוחות פרטיים וכן ללקוחות עסקיים.

 

דלקן אונירסלי:

התקן אוטומטי הדומה לדלקן רגיל, כאשר ההבדל המרכזי הוא שדלקן אוניברסלי מאפשר תדלוק בכל תחנות הדלק בהן יש שירות דלקן אוניברסלי.

 

האם דלקן אוניברסלי מסייע לחסוך בהוצאות דלק?

התשובה היא חד משמעית כן. דלקן רגיל כובל את המשתמש לתחנות דלק מחברה מסוימת וגם אם הוא מוצא תחנה בה משתלם יותר לתדלק הוא לא יכול לעשות זאת. לעומת זאת, עם דלקן אוניברסלי הנהג יכול לתדלק כמעט בכל תחנה שירצה, בין אם מדובר בתחנה של רשת גדולה או בתחנת דלק קטנה.

בנוסף, הדלקן האוניברסלי גורם לרשתות הדלק להבין שהן נמצאות בתחרות זו מול זו וצרכנים לא כבולים יותר לרשת מסוימת – ותחרות מובילה לירידת מחירים.

 

תדלוק

אולי יעניין אותך גם