4 דרכים ללמוד את השפה העברית

השפה העברית הינה השפה הרשמית המדוברת במדינת ישראל, אם כי קיבלה מעמד שכזה רק לקראת המאה ה19.

לצד זאת בהתאם למקורות מגוונים, אין שפה זו נחשבת לשפה שפשוטה ללמידה.

הקניית השפה העברית, בדומה לכל שאר השפות, מתחילה בגילים צעירים.

הקנייה שכזו מצריכה מהורים לנקוט בהרגלים מגוונים כאשר העיקרי מבניהם הינו חשיפת ילדיהם לספרי ילדים.

ניתן למצוא ספרים אלו הן בספרייה הן בחנויות ואף גם באתרים מגוונים כמו kidsbest לדוגמא.

 

חשיבות השפה העברית

השפה העברית בעלת שימוש מגוונים לצד השימוש המובן מאליו – תקשורת זה עם זה.

 

העברית כשפת הקודש של העם היהודי

אין אחד אשר איננו מכיר בכף שהשפה העברית היא זו שמאפיינת את דתו של העם היהודי. שפת העברית הינה השפה בה כתוב התנ"ך היהודי ואף השפה בה מתפללים העם היהודית. כך גם, למרות שמדובר בשפה שהפכה ללשון הדיבור היומיומית שלנו בתקופה יחסית מאוחרת, אנשי דת שונים ומוכרים לאורך ההיסטוריה השתמשו בה עוד בתקופות מוקדמות יותר.

קדושתה של שפה זו אף גם הביאה להיווצרותם של מסורות מנהגים וחגים הסובבים סביבה.

 

השפה העברית כמקור לגאווה לאומית

קשה לחלוק על כך שהשפה העברית איננה נחשבת לשפה הלאומית במדינת ישראל. לא רק שהמון מסמלי מדינתו מופיעים בשפה העברית אלא גם שכמעט כל מהגופים הראשיים במדינתנו, כמו הצבא לדוגמא, מתנהלים בשפה זו. לצד זאת, ראוי לזכור שחיים במדינתנו לאומים שונים אשר דוברים שפות אחרות, אם כי השפה השולטת במדינה הינה השפה העברית.

 

למידת השפה העברית

לאור חשיבותה של השפה העברית בקרב העם היהודי והישראלי, חשוב לחנך את הילדים הישראלים כך שישתמשו בה. המשמעות הינה שגם אם ילדים גדלים בבית דו לשוני, למרות קושי למידת השפה העברית, חשוב ששפה זו תחשב לשפתו העיקרית של הילד.

לשם עמידה במטרה זו ניתן לנקוט במגוון דרכים שיסיעו בהקניה ראשונית ואפקטיבית של השפה. ראשית, חשוב לתקן טעויות ההתנסחות בקרב הילדים מהרגעים הראשונים בהם מדברים. כך גם, יש להקפיד לשלב בצורה הדרגתית בתוך השיח היום יומי מילים מורכבות.

 

האמצעי החשוב ביותר לשם הקניית השפה העברית- ספרי ילדים

חשיפת ילדים לספרי ילדים הינו אמצעי שכבר הזכרנו כי אין מחלוקת באשר ליעילותו. באמצעות הקראת ספרים לילדים או אף על ידי קריאה עצמית, ניתן להבטיח שהילד יעשיר את השפה שלו. לצד זאת, חשיפה לספרים מסייעת בעיצוב הבנתו של הילד הן מהבחינה של הבנת רצף אירועים, הן מהבחינה של הבנת תופעות וכדומה.

 

Kidsbest – המקום בו ניתן למצוא ספרי ילדים

אתר kidsbest מהווה פלטפורמה טובה לשם רכישת ספרים. דרכו, ניתן למצוא בצורה יעילה ומהירה ספר המתאים לילד הן מבחינת גיל והן מבחינת תחומי עניין. זאת היות ואתר זה, בניגוד לפלטפורמות אחרות, מתמחה בהצגת ספרים המתאימים לילדים, לפי קבוצות גילאים ולפי דירוגי מומחים.

 

ספרים וילדה

אולי יעניין אותך גם