חיפוש

3 סיבות לעשות בדיקת פוליגרף לעובד

בדיקת פוליגרף לעובדים היא תהליך מוכר למדי בקרב ארגונים גדולים.

ארגונים וחברות רבים עורכים בדיקה כזו במגוון רחב של מצבים.

המטרה של כל בדיקת פוליגרף, כולל בדיקת פוליגרף לעובדים, היא לתת למזמין הבדיקה שקט נפשי בכל הנוגע למושא הבדיקה.

בטקסט הבא תוכלו לקרוא על הסיבות לקיום בדיקת פוליגרף לעובד, היתרונות והכדאיות של בדיקת פוליגרף, וידע כללי בנושא.

 

דברים שכדאי לדעת על בדיקות פוליגרף לעובדים

דבר ראשון – עליכם לדעת כי מבחינת החוק אסור לחייב את עובד להשלים בדיקת פוליגרף. יחד עם זאת, מותר ואף רצוי להבהיר לעובד שהשלמה של הבדיקה תעניק לעובד את האפשרות להוכיח לכם כמעסיקים את היותו נאמן לקוד האתי של הארגון שלכם. אם עובד מסרב לעבור בדיקת פוליגרף, ניתן לשכור את שירותיו של חוקר פרטי כדי שהוא ינפיק לכם בדיקת רקע על העובד.

דבר שני – תוצאות של בדיקת פוליגרף אינן קבילות בבית המשפט אם עובד מודה שפגע בחברה במהלך הבדיקה. יחד עם זאת, האמינות של הבדיקה תבטיח לכם שתוכלו לדעת מה היקף הפגיעה בארגון.

דבר שלישי – את בדיקת הפוליגרף יכול לערוך משרד חקירות או חברה מקצועית שמתעסקת אך ורק בבדיקות פוליגרף.

 

למי צריך לעשות בדיקות פוליגרף

ניתן יהיה לבצע בדיקות פוליגרף הן לעובדים שלכם והן למועמדים לעבודה.

בדיקת פוליגרף לעובד ותיק – ביצוע של בדיקת פוליגרף לעובד יכולה להראות כדרישה קשוחה, אבל בדיקות פוליגרף תקופתיות לעובדים הפכו למעשה לסטנדרט עבור חברות רבות. עובד שיתגלה כחפרפרת בארגון עשוי להוביל לנזק משמעותי, וזו הסיבה שבדיקות פוליגרף תקופתיות הן דבר מומלץ.

בדיקת פוליגרף למועמד – תהליכי גיוסים מוצלחים של עובדים חדשים, דורשים גם בדיקה באמצעות פוליגרף. תהליך הבחירה של עובד חדש הוא למעשה תהליך של היכרות בין העובד הפוטנציאלי למראיין. כדי להבטיח שהמועמד לא מסתיר מהמראיין דבר – ניתן לבקש ממנו לעבור בדיקת פוליגרף.

 

למה לעשות בדיקת פוליגרף לעובד

יש מספר סיבות לערוך בדיקת פוליגרף לעובד:

  1. אמינות – אם ברצונכם לוודא את רמת האמינות של העובד, תוכלו לראות כיצד היא באה לידי ביטוי בבדיקת פוליגרף.
  2. תחושת בטן – אם יש לכם חשד לניסיון גניבה של סחורה או מידע רגיש, כדאי לכם לבצע סקירה מקיפה כדי להבין מי הגנב. חקירה חיצונית הכוללת גם בדיקות פוליגרף לעובדים שעשויים להיות מעורבים בפרשה יכולה לשלול חשודים כמו לתת כיוון חקירה משמעותי לגבי זהות העבריינים.
  3. ביטחון מידע – בדיקות שגרתיות לעובדים יכולות להתריע על דליפה של מידע רגיש סמוך לתחילת הדליפה. דבר זה יכול לתרום לצמצום נזקי הדליפה.

 

סיכום

לסיכום, שמרו על ביטחון המידע והתפקוד התקין של העסק שלכם. בדיקת פוליגרף יכולה להיות לכם לעזר רב במאמצי השמירה הללו. באמצעות מידע שאתם יכולים להשיג מבדיקות פוליגרף תוכלו לקבל החלטות מושכלות בטווח הארוך.

 

גרף נתונים

אולי יעניין אותך גם

חשמלאי מנוסה
חשמלאי מומלץ 

המקרר הפסיק לעובד? המיקרוגל גורם לקצרים? הטלוויזיה החדשה מקרטעת? גם במקרים פשוטים יותר כמו אלה, וגם במקרים מורכבים יותר כמו תקלות בארון החשמל או בלוח

קראו עוד »
פריצת דלת
איך פורצים מנעול פלדלת?

למרביתנו יש דלת פלדלת שהיא נפוצה מאוד בישראל. המאפיין העיקרי של דלת פלדלת הוא עמידותה בפני נסיונות פריצה. היא משלבת שני מנגנוני נעילה, גם למעלה

קראו עוד »