חיפוש

מה לקחת בחשבון כשמתכננים עיצוב חדר ילדים?

עיצוב חדר ילדים הוא לא ענין של מה בכך, שיקולים רבים נכנסים לתוך המשוואה ולא כולם שייכים לעולם העיצוב. כיצד ניתן לעצב חדר ילדים בגודל ממוצע בצורה היפה, הטובה, הנוחה והפונקציונאלית ביותר? מה חשוב לקחת בחשבון כשמעצבים חדר ילדים? האם כדאי להזמין ריהוט מוכן או להרכיב ריהוט בצורה מודולרית? התאמת הצבעים והעיקר, סביבה בטיחותית וידידותית לילדנו. בל נשכח, גם לוח קטן של כדורסל שתלוי על דלת או קיר נכנס לתוך תכנית העיצוב של חלל החדר. איך לעשות זאת נכון.

 

אלו פריטים צריכים להיכנס לחדר?

חדר ילדים מורכב מאלמנטים שונים ובהנחה שאנו מתכננים אותו לתקופת חיים ארוכה, עלינו להתאימו למספר שימושים כגון – למידה, משחק, שינה ואירוח. חדר כזה דורש שולחן כתיבה לתלמיד עם כיסא, ארון בגדים ומשחקים, מיטת שינה ואהיל מתאים. מהם אם כן שני הדברים החשובים ביותר שעלינו להתייחס אליהם בבואנו לעצב חדר ילדים?

 

גודל החדר

גודלו של חדר הילדים הנו פקטור חשוב בעיצובו וחשוב לתכנן את סידור החדר כך שיהיה לא רק יפה אלא, נוח לשימוש יומיומי של הילד. אלמנט שקשור לגודל החדר באופן עקיף הוא למשל חלון שמן הסתם קיים בכל חדר ילדים. על פי רוב מתחת לחלון יהיה שולחן כתיבה ולא יעמוד ארון שיסתיר את החלון. מתחת לחלון יכולה גם להיות מיטת שינה. את ארון הבגדים כדאי תמיד למקם על הקיר הרחב ביותר כדי שהגישה לארון תהיה נוחה ונעימה.

 

התאמת הצבעים

דבר נוסף שקשור הן לעיצוב והן לפרקטיות של סידור החדר הוא הצבעוניות שנבחר לקירות החדר ולרהיטים בתוכו. ידוע שצבעים בהירים מגדילים וצבעים כהים מקטינים ואולם, אפשר בהחלט לייצר שילובים נאים לעין בין צבעים בהירים למעט יותר כהים. לדוגמא – חדר שקירותיו לבנים יראה יפה מאוד עם ריהוט בצבע קרם או בז', גם גוון אפור בהיר יכול לעבוד.

 

בחירת רמת גימור

מגוון רהיטי הילדים והנוער עצום אוליווד רהיטים חברה המתמחה בין השאר בייצור ושיווק של ריהוט לחדרי ילדים ונוער, תציע לכם מיטות בגימור עץ איכותי במגוון צבעים וטקסטורות, שולחנות תלמיד בגימורים שונים מעץ וארונות. כמובן שישנן רמות גימור שונות וגימור עץ נחשב לאחד היפים והאיכותיים שיש. שולחנות לתלמיד ניתן למצא גם בגימור אפוקסי, זכוכית ופרספקס. ארונות לילדים ונוער מגיעים במקרים רבים עם מראות על הדלתות. כפי שציינתי ישנן רמות גימור שונות ומגוונות מאוד.

 

אביזרים הם חלק מהעיצוב

האלמנט המשלים את עיצוב חדרי הילדים הוא אביזרים שונים, בתוכם אני כולל – אהיל, תמונות או פוסטרים, פרזול, כיסא לתלמיד, משחקים שתלויים חיצונית, וילונות, מנורת שולחן ועוד. בניגוד לקירות והריהוט הבהירים, ניתן בהחלט להוסיף אבזור בצבעים מכל הסוגים ולשבור מעט את המראה הבהיר והמרווח של החדר זה יוסיף חיים לחדר מבלי לשנות את תחושת הגודל.

 

מה לקחת בחשבון כשמתכננים עיצוב חדר ילדים – מסכמים

  • קחו בחשבון את גודל החדר והריהוט שצריך להיכנס אליו.
  • השתדלו לעבוד עם צבעים בהירים כדי שתהיה תחושה של חדר מרווח ונעים.
  • חשבו מראש האם אתם מעוניינים בחדר עם מראה יוקרתי וגימורי עץ או חדר עממי יותר וגימורים מחומרים פשוטים וזולים יותר.
  • התאימו אביזרים יפים לחדר ודאגו לתאורה טובה ויפה שתשדרג את התחושה בשעות החשיכה.

חדר ילדים

אולי יעניין אותך גם

בית חולים
5 סיבות לרכישת מיטה סיעודית

מקרים סיעודיים דורשים טיפול הולם. פעילויות שגרתיות שאינן עניין של מה בכך עבור האדם הטיפוסי, יכולות להיות מורכבות למדי בטיפול הסיעודי, ועל כן דורשות התכווננות

קראו עוד »
רהיטים שצריך לבית חדש

אחרי כל כך הרבה שנים באותו הבית, בשעה טובה מצאתם את הבית החדש שלכם שאליו תעברו ממש בשבועות הקרובים. האריזות בעיצומן וההתרגשות בשיאה, תאריך ההובלה

קראו עוד »