חיפוש

מעקות זכוכית – למה הרבה בוחרים בהם לבית

אז אתם משפצים את הבית ומעוניינים להקנות לו מראה רחב ידיים, יוקרתי ונוח.

שיפצתם את המדרגות שמחברות בין המפלסים וכעת נותר לחבר מעקה אליהן וזאת כדי לשמור על בטיחות מרבית של דיירי הבית ולמעשה כל מי שישתמש במדרגות.

השוק מציע מגוון אפשרויות למעקה למדרגות, אך הבחירה המובילה במרבית הבתים בישראל היא מעקה זכוכית וזאת בשל היתרונות הרבים של זכוכית שרלוונטיים למעקה.

 

בניית מעקה למדרגות – מדוע זו חובה?

חשוב לדעת שהחוק מחייב התקנה של מעקה במקומות בהם יש סכנת נפילה ו/או הבדלי גובה בין מפלסים שעולים על 60 ס"מ. במדרגות יש להתקין מעקה בגובה של 90 ס"מ ומעלה.

החוק מחייב זאת כדי למנוע סכנה של נפילה ולשמור על בטיחות בני הבית. לצד זה, למעקה יש תפקידים נוספים: מעקה תוחם אזורים שונים בבית וכאשר בוחרים מעקות זכוכית איכותיים המעקה נותן תחושה של יוקרה ומרחיב את הבית.

 

מעקה זכוכית הוא מעקה עמיד וחזק

אז מדוע כל כך הרבה אנשים בוחרים במעקה זכוכית למדרגות? לכך יש לא מעט סיבות, אך אולי החשובה שבהן היא שזכוכית היא חומר גלם עמיד וחזק ולכן מתאים במיוחד למעקה. גם אם המעקה יספוג מכה חזקה הוא לא יישבר וכנראה אף לא יינזק, מה שהופך אותו לבטיחותי במיוחד.

 

מעקה קל לתחזוקה וניקיון

בניגוד לחומרי גלם אחרים כגון ברזל או מתכות שונות, זכוכית אינה מחלידה וגם לא מתבלה עם הזמן. תכונה זו הופכת את הזכוכית לאידיאלית עבור מעקה ביתי שכן היא קלה לתחזוקה וניקיון ולא תדרוש מכם מאמץ רב בכך. כמו כן, זכוכית מתאימה גם למעקה המותקן מחוץ לבית שכן אינה רגישה לתנאי מזג האוויר.

באמצעות חומר ניקיון מתאים לזכוכית, מטלית וטיפה עבודה תוכלו להנות ממעקה שקוף ומבריק באופן תמידי, כך שגם אם עברו שנים מאז שהתקנתם את המעקה הוא עדיין ייראה חדש.

 

מעקה זכוכית זה יוקרה ואיכות

אוהבים עיצוב פנים מודרני ומעוניינים לשוות לבית שלכם מראה יוקרתי, מרווח וסולידי? מעקה זכוכית היא לחלוטין הבחירה המתאימה בכך. זכוכית היא חומר גלם חשוב בסגנון עיצוב מודרני, והיותה של הזכוכית שקופה הופכת אותה לקלה להתאמה ושילוב בעיצוב הבית. זכוכית אינה מכבידה על החלל, ויוצרת מצג של חלל מרווח ורחב.

 

מעקה זכוכית – כמה זה עולה?

מחיר מעקה זכוכית תלוי בגורמים שונים כגון סוג הזכוכית, העובי שלה וכמובן בעל המקצוע שמתקין אותה. מחיר מעקה זכוכית יכול להתחיל ב-500 ₪ למ"ר עבור זכוכית זולה יחסית ולהגיע גם ל-3,500 ₪ למ"ר, אך לרוב המחירים יהיו באמצע בין שני הקצוות.

 

אל תתפשרו על בעל מקצוע

התקנה של מעקה חייבת להיעשות באופן מושלם שכן מדובר באביזר בטיחותי. אל תתפשרו על בעל מקצוע בינוני ואל תתקינו בעצמכם – הזמינו מקצוען שיודע את העבודה ויתקין את המעקה באופן מושלם.

 

מדרגות

אולי יעניין אותך גם

מתקין חלונות
איך בוחרים מתקין חלונות

בחירת והתקנת חלונות בבית מהווים צעדים בעלי חשיבות בעיצוב ובבניית הבית שלכם. תהליך התקנת החלונות דורש ידע מקצועי וניסיון, במטרה להשיג תוצאה מדויקת, בטיחותית, ובעלת

קראו עוד »