חיפוש

מה חשוב שיהיה במזוזה מעוצבת בבית כנסת שלכם

מצוות מזוזה היא אחת המצוות הכי חשובות לכל יהודי. המזוזה נועדה להזכיר לנו בכל פעם שאנחנו יוצאים או נכנסים לבית שיש לעולם בורא. גם בבית הכנסת יש צורך לשים מזוזה, וכאן נעזור לכם להבין איך לבחור בית מזוזה.

 

בית מזוזה

כאשר אנחנו מדברים על מזוזה, חשוב קודם כל לשים לב לשני החלקים שלה. החלק הראשון הוא בית המזוזה, כלומר הקופסה שגלויה לעיניים שלנו והיא זו שתלויה על הפתח. החלק השני הוא הקלף שנמצא בתוך המזוזה והוא למעשה החלק העיקרי של המצווה. בתי מזוזות מעוצבות לכניסה לבית הם הבתים שבהם שמים את הקלף, וכאשר הם מיועדים לבית כנסת צריך להקפיד על כמה דברים.

 

עמידות

הדבר הראשון שחשוב שיהיה בבית מזוזה שמיועד לבית כנסת הוא עמידות ואיכות. בניגוד למזוזות שנמצאות בכניסה לבית או בתוכו וניתן לשמור עליהן מפני פגעי מזג האוויר, הפתח של בית הכנסת נמצא תחת השמיים ולכן חשוב שהוא יהיה עשוי בצורה כזו שתשמור על הקלף שיש בתוך המזוזה.

בית מזוזה

אפשרות פתיחה

לאור העובדה שמדובר על מזוזה שנמצאת במקום פתוח, חשוב לבדוק אותה מידי פעם. בעוד שמזוזות שנמצאות בתוך הבית לא אמורות להיפגע ולכן אין חובה הלכתית לבדוק אותן, כאשר אנחנו מדברים על מזוזה שנמצאת בבית הכנסת היא צריכה להיבדק מידי פעם. לכן חשוב שמעבר לעמידות הרבה של בית המזוזה הוא צריך להיות כזה שניתן לפתוח אותו בקלות לטובת בדיקת הקלף.

 

עיצוב יפה

הדבר האחרון שחשוב לזכור בבחירת בית מזוזה לטובת בית כנסת הוא היופי של בית המזוזה. מצוות מזוזה היא אמנם מצווה שניתן לקיים גם עם בית מזוזה פשוט, אולם יש עניין הלכתי שנעשה את המצוות בצורה יפה. מצוות מזוזה היא מקום שבו אנחנו יכולים להדר במצווה על ידי התקנה של בית מזוזה יפה, ואין מקום שבו יותר מתאים להשקיע בבית מזוזה יפה מאשר בית הכנסת.

 

מזוזות אש קודש

מצוות מזוזה היא אחד המצוות החשובות ביותר, וכל יהודי יכול לקיים אותה בלי הרבה מאמץ. אש קודש מזוזות הוא מותג שמאפשר לכם לא רק לקיים את המצווה כהלכתה, אלא גם לעשות את זה בצורה מהודרת שתדגיש את החביבות הרבה שיש למצווה. המוצג מייצר מזוזות מעוצבות שנעשות משילוב של עץ ואפוקסי, ויאפשר לכם לפאר את הכניסה לבית עם מזוזה מעוצבת.

 

לסיכום

מזוזה היא פריט חשוב בכל בית יהודי, אולם כאשר אנחנו מדברים על בית כנסת יש לה חשיבות גדולה עוד יותר. לבית הכנסת נכנסים בכל יום מספר גדול של אנשים, ולכן חשוב שתהיה בו מזוזה מעוצבת שתדגיש את החשיבות הרבה שאנחנו רוכשים למצוות מזוזה יחד עם בית הכנסת. חשוב גם שהמזוזה תהיה עמידה לאור העובדה שהיא נמצאת תחת כיפת השמיים כדי שהיא תישמר היטב.

מזוזה מקושטת לבית הכנסת שלך

אולי יעניין אותך גם