חיפוש

מי אינו יכול להיות מואשם בפלילים?

בתקופה האחרונה אנו עדים לשיח ברחבי הרשת שנוגע למצבים שבהם אנשים לא יכולים להיות מואשמים בפלילים. פוסטים רבים עוסקים בכך שישנם אנשים שלא יכולים להיות מואשמים בפלילים. כלומר, הכוונה היא שיש אנשים שיש להם כוחות על. הם יכולים לעבור על החוק, לבצע עבירות פליליות קלות וחמורות, להיתפס על ידי גורמי החוק ולא להיות מואשמים בעבירה. בשורות הבאות נבחן את העניין לעומק ונעשה סדר בנושא.

 

הגורמים שסייעו לנו בכתיבת המדריך

אנו מוכרחים להודות שבחרנו לכתוב את המדריך הנוכחי תוך ליווי של גורמים מקצועיים שיודעים דבר או שניים על נושאים פליליים. פנינו אל אנשים ברחבי הרשת שעסקו או עוסקים בתחום ושאלנו אותם את השאלה שנכתבה בכותרת שבתחילת המדריך: מי יכול שלא להיות מואשם בפלילים? אנו חייבים לציין שקיבלנו תשובות צוחקות. שכן, התברר שאין דבר שכזה במדינה מתוקנת כמו ישראל, שבה יש חוקים ברורים וענישה קבועה מראש. כך שהמדריך הנוכחי בעצם יציג בפניכם את התיקון לשאלה הזו.

 

מישהו יכול להיות לא מואשם בפלילים?

בהחלט. יש אנשים שלא יהיו מואשמים בפלילים. אלו אנשים שפועלים בהתאם לחוק ולא עושים דברים שעלולים לסבך אותם. אבל העניין הוא שהנושא מדובר ברחבי הרשת עוסק בעיקר באנשים שכן עברו עבירות פליליות. ראוי לציין שלא פעם מדובר על מי שעברו עבירות פליליות קשות מאוד אפילו.

אנשים שפונים אל עורכי דין מוכרים בתחום כמו עו"ד פלילי דני אורדן כדי שזה יסייע להם לצאת מהבוץ. אבל אין זה אומר שהם לא יואשמו בפלילים. שכן, אם הם עברו עבירה ויש עדויות לכך – הם צפויים להיות מואשמים.

 

העונש הוא העניין שצריך לשים עליו דגש

אנו סבורים שיש בלבול שחל בקרב הציבור בין ההאשמה בפלילים לבין העונש שניתן לאנשים שעוברים על החוק. שכן, זה ידוע, יש שיח ער על כך שלא פעם, אנשים עוברים על החוק ומבצעים עבירות קשות מאוד, למשל:

  • פוגעים באנשים חפים מפשע בעקבות נהיגה בשכרות
  • מלבינים הון ולא מעבירים כספי מס לקופת המדינה כחוק
  • רוצחים בנות זוג על לא עוול בכפן ועוד

לא פעם, אנשים אלו מואשמים בפלילים, אך העונש שניתן להם הוא לא מספיק לפי דעת הקהל.

 

עברתם עבירה פלילית? אתה צריך עורך דין

אם הגעתם למדריך הנוכחי בגלל שהואשמתם בפלילים ואתם רוצים לגשש מה קורה בפועל במערכת המשפט כיום, תדעו שאתם צפויים להיות מואשמים בפלילים. אל תקשיבו לכל פוסט שנכתב ברשת על ידי אדם שאין לו ניסיון כלל בתחום. אם עברתם עבירה פלילית, אתם צריכים שיהיה לצידכם עורך דין שילווה אתכם ויאפשר לכם לצאת מהבוץ.

 

לסיום

עד כאן המדריך שהציג בפניכם את כל המידע הנכון אודות האנשים שלא יכולים להיות ואלו שיכולים להיות מואשמים בפלילים. מקווים שעשינו לכם סדר בנושא המדובר.

פְּלִילִי

אולי יעניין אותך גם