חיפוש

מהפיכת ציפויי השיניים – למי זה מתאים?

המטרה של ציפוי שיניים יכולה להיות שיפור הצורה, האורך, הצבע או זוויות השן והיא עולה בקנה אחד עם הצרכים של קהל יעד מגוון. במאמר הבא נסביר מתי כדאי לעבור טיפול שיניים כזה ואיך בוחרים את המרפאה המתאימה

 

יש למה לצפות

חומרי גלם מתקדמים וידע שנצבר אחרי שנים רבות של רפואת שיניים מאפשרים כיום לצפות את השן באמצעים שונים. זו מהפכה של ממש בתחום רפואת השיניים, כי המשמעות היא שניתן לשלב את הציפוי גם במסגרת טיפולי החלמה והתאוששות אחרי תאונה וגם במסגרת טיפולי שימור רגילים. יתרה על כך, ביקור באחד מבין סניפי דנטל מדיקל סנטר למשל מגלה עד כמה היתרונות של מהפכת ציפוי השיניים הם משמעותיים.

 

למה לצפות את השיניים?

המטרה העיקרית של ציפוי שיניים היא להסיר שכבה דקה מאמייל השן כדי לחבר שכבה דקה חדשה של חרסינה. יש שיטות שונות לציפוי שיניים, אך השיטה השכיחה מבוססת על חרסינה והיא מכונה ציפוי למינייט או למינציה. כמו כן, ניתן להתייעץ עם רופאי שיניים לגבי מטרות הציפוי ולשלב את הפעולה יחד עם טיפולי שימור או שיפור בריאות השיניים.

 

ציפוי שיניים לשיפור הצורה

טיפולי ציפוי שיניים מתאימים למי שרוצים לשפר את הצורה הכללית של השיניים. באמצעות ציפוי למינייט או למינציה ניתן לשנות את הצורה המקורית של השן, אבל בלי לעקור אותה ובלי להשתיל שיניים אחרות. יתרה על כך, היתרון של ציפוי שיניים בא לידי ביטוי בכך שהתוצאה הסופית לא פחות עמידה מאשר השן הטבעית. בגלל שמשתמשים בחומרי גלם איכותיים כדי לבצע את הציפוי, הוא מחזיק מעמד זמן רב.

 

ציפוי שיניים לשינוי האורך

אי אפשר לדבר על מהפכת ציפוי השיניים בלי להזכיר את שינוי האורך. אמנם רוב המטופלים לא מייחסים חשיבות לאורך של השיניים, אבל זו טעות. בפועל, אורך לא אחיד של השיניים עלול לגרום לבעיות וקשיי לעיסה. עם הזמן, זה גם פוגע בתפקוד הלסת וגורר נזקים מיותרים.

 

מהו ציפוי שיניים בשביל מטרות אסתטיות?

ציפוי שיניים יכול להתבצע כדי לשנות את הצבע או הזוויות של השן. ההבדל הוא שהציפוי לצורך שינוי של הצבע עונה על מטרות ודרישות אסתטיות, בעוד ציפוי שמבוצע כדי לשנות את הזוויות של השיניים משפיע על התפקוד. בשביל לבחור מתי ואיפה לבצע ציפוי שיניים, צריך להתייעץ עם רופא שיניים מקצועי שמכיר את התחום ובקיא בו.

 

איך בוחרים מרפאת שיניים?

המקום שאליו בוחרים להגיע על מנת לבצע ציפוי לשיניים משפיע על התוצאות הסופיות יותר מכל דבר אחר. מרפאת שיניים מקצועית תאפשר לנו לרכז את כל שלבי התהליך תחת קורת גג אחת, היא תיקח אחריות על התוצאה והיא תהיה זמינה עבורנו גם בשלבי ההתאוששות וההחלמה. כמו כן, יהיו עליה המלצות.

מהפכת ציפויי שיניים

אולי יעניין אותך גם