חיפוש

חיפוי קירות – כל מה שחשוב לדעת

הלהיט העיצובי של 2022-2023 עומד בפתח ומושך אליו לא מעט אנשים. בין אם אלה צעירים שמעוניינים לייצר שינוי מיוחד בבית שלהם עם חיפוי קיר, או הורים שרוצים להפתיע את הילדים ולהוסיף עוד אטרקציה בחדר הילדים.

טרנדים שכאלה עושים שימוש במגוון רב של חומרים עבור חיפוי קירות פנים בסלון, באמבטיה ובחדרים נוספים. החיפויים יכולים להיעשות באמצעות סוגי אבן שונים כמו בריקים, אריחים מצוירים, קרמיקה ועוד. אז מה הכי חשוב לדעת בנוגע לחיפוי קירות? במאמר זה נסביר לכם הכל.

 

מומלץ לדעת לפני הכל

חיפוי קירות נמדדים באיכותם סביב הקיר עליו הם מורכבים. כלומר, קירות רגישים ומתפוררים לא יכילו את החיפויים בצורה הטובה ביותר לאורך זמן. לפני התקנת חיפוי קירות יש לקחת בחשבון פרמטרים שונים כמו לחות, או חשיפה ממושכת למים ושמש.

כל התנאים הללו מחייבים בדיקה של השטח לפני ביצוע החיפוי. כמו כן, גם מרקם החיפוי והצבע יכולים לדהות או להשתבש בהתאם לתנאי הקיר ומזג האוויר בו הוא נמצא.

 

ההבדל בין חיפוי קירות פנים לבין חיפוי קירות חוץ

שני הקירות דורשים חומרים שונים. קירות חוץ זקוקים לחומרים ואבנים חזקות יותר על מנת להתמודד עם נזקי הטבע מסביב לקיר כמו גשם ושמש. החוק הקבוע הוא שהאבנים המיועדות לקירות חוץ מתאימות גם לקירות פנים באופן תמידי, אך אבנים המיועדות לקירות פנים לא תמיד יתאמו לקירות חוץ. חדרים בהם קיימים חיפויי פנים הם לרוב המטבח, הסלון וחדרי האמבטיה. חיפויים בקירות חוץ ניתן למצוא במרפסת לרוב או במבואת הכניסה לבית.

 

חיפוי קיר בבית

חיפוי קיר בסלון משמש אותנו בעיקר עיצובית. לרוב בוחרים בסלון או בחדר קיר אחד ויוצרים סביבו את הפן העיצובי שישפיע על כל החלל. כשיש יותר מידי אפשרויות של חיפויים מומלץ ללכת על פלטת צבעים אחידה שתתאים גם לשאר הסלון ויהיה קל להתאמת רהיטים שונים.

חיפוי קיר לאמבטיה הם הסטנדרט שקיים כמעט בכל בית, הם מתבצעים עם אריחי קרמיקה. אריחים אלה הח אריחי חרס המיוצרים באופן תעשייתי, דבר ששונה מאריחים שעשויים מאבן טבעית ופחות עמידים ללחות.

החרס עובר תהליך ציפוי ושריפה על מנת להפוך אותו לאריח חזק. אריחי קרמיקה עמידים במים וזאת הסיבה שהם כל כך נפוצים בחדרי האמבטיה והשירותים. אריח מתקדם יותר עבור האמבטיה הוא גרניט פורצלן, שהוא מעט גס יותר ועבה יותר.

 

סוגי חיפויים נפוצים:

  • אבן טבעית – ישנם סוגים רבים של אבן טבעית המשמשים לחיפוי קירות. לא מומלץ לשים אבן טבעית באזורים חשופים ללחות ולמים.
  • אריחי בטון – הבטון הפך עם הזמן לטרנד בולט בעיצוב הפנים. השוק מציע מגוון לוחות בטון המתחברים לקיר באמצעות דבק. האריחים הללו מגיעים בשלל טקסטורות, צבעים וגדלים. שימו לב כי יש לתחזק את האריחים מידי כמה שנים.

חיפוי קירות

אולי יעניין אותך גם