חיפוש

התמודדות בתיקים כשהמוסר אינו תקף בהם – עריכת דין

הדרך היחידה להתמודד עם היבטים משפטיים שונים של תיקים שבהם המוסר אינו תקף או מוטל בספק, היא להתייעץ עם בעלי מקצוע שמגיעים מהתחום של עריכת דין ולכן גם מכירים אותו מקרוב.

במאמר הבא נסביר במה בדיוק זה כרוך וכיצד זה בא לידי ביטוי

הדרך הכי טובה להתמודד עם סוגים שונים של תיקים משפטיים היא כמובן להתייעץ עם עורכי דין. מצד שני, רבים מעדיפים לוותר על שירותי עריכת דין כאלה ואחרים. בין היתר, הסיבות העיקריות לכך שאנשים יסכימו לוותר על שירות מקצועי של עורך דין אמין, מיומן ומנוסה היא כי זה עולה כסף.

חוץ מזה, יכול להיות שרבים יוותרו על שירותי עריכת דין רק בגלל שהם לא מודעים למאפיינים שלהם. אז במקרים כאלה, מה שחשוב לעשות זה לבחון את הסוגייה מתוך פרספקטיבה רחבה ככל האפשר.

 

המוסר אינו תקף? זה הרגע לערב עורך דין

היכרות עם סל השירותים של עורך דין, כפי שעולה מתוך מידע באתרים כמו https://www.sultanlaw.co.il ואחרים, מראה מה אפשר לעשות על מנת להתמודד עם תיקים כשהמוסר אינו תקף בהם. לאחר מכן, כל שנותר הוא לאתר את עורך הדין המתאים ולהתייעץ עמו.

תיקים שבהם המוסר אינו תקף יכולים להיות חלק מדיני משפחה, פלילים ותחומים שונים של המשפט האזרחי. בניגוד למה שנהוג לחשוב, לא בכל תיק שמגיע לפתחו של בית המשפט משתמשים בטיעונים של מוסר. אז אם העניין של המוסר אינו תקף, התפקיד של עורך הדין משתנה.

 

מה התפקיד של עורך דין?

התמודדות בתיקים כשהמוסר אינו תקף בהם מבוססת על התייעצות עם עורך דין כי הוא מכיר את התחום ובקיא בו. היכרות עם התחום באה לידי ביטוי בהקשר הזה בשליטה בחומר העיוני, בהיכרות עם פסקי דין תקדימיים וביכולת להעביר ולבסס טיעון.

במילים אחרות, התמודדות בתיקים שהמוסר אינו תקף בהם כוללת גם שירותי ליטיגציה. כאן בכלל לא חשוב מה מידת המוסר והאם הוא תקף, כי מה שקובע את עמדת בית המשפט זה האופן שבו הצדדים השונים מציגים את הטיעונים שלהם.

 

כך בוחרים את עורך הדין המתאים

כל התנהלות משפטית צריכה להיות מלווה על ידי עורך דין שמכיר את התחום ובקיא בו. ספציפית במקרים שבהם המוסר אינו תקף ואינו רלוונטי לדיון, זה קריטי שעורך הדין יידע כיצד לטעון את הטענות המרכזיות וכמובן גם באיזה אופן לנמק אותם.

כיום למשל ברור שצריך לבחור את עורך הדין המתאים על פי מידת היכולת שלו לייצג את הלקוחות. בשביל לייצג את הלקוחות בשלבים שונים של המשפט, עורך הדין בוחן לעומק את פרטי המקרה. לבסוף, הוא מנסח כתב הגנה או תביעה ומבסס אותו על טיעונים שלא בהכרח קשורים למוסר.

 

שלחן

אולי יעניין אותך גם