חיפוש

הטיסה התבטלה? אלו התנאים שמגיעים לכם

המצב הביטחוני ששורר בארץ בתקופה האחרונה הוביל לביטול של טיסות שונות מישראל לחו"ל וההפך. תרחיש זה גורם לעוגמת נפש עבור הנוסעים שמבקשים לדעת מהן הזכויות שמגיעות להם. מדריך זה עולה לאתר, כדי להציג בפניכם את התנאים שמגיעים לכם במידה וגיליתם שהטיסה שלה חיכיתם מזה זמן רב, בוטלה. הישארו כאן ותצאו עם האינפורמציה המלאה הדרושה לכם.

 

הידעתם? לא כל טיסה שבוטלה מאפשרת קבלת פיצויים

בחרנו לפתוח את המדריך בהצגת עובדה חשובה שתעשה לכם סדר בשלבים ראשוניים. נציין ש"חוק טיבי" קובע שיש מצבים מסוימים שמאפשרים קבלת פיצויים לנוסעים. אלה עשויים שלא לבוא לידי ביטוי בהתאם לקיומם של הפרמטרים הבאים:

  • מועד התזמון על ביטול הטיסה: חברת התעופה צריכה להודיע לכם לפחות כ – 14 ימים לפני מועד הטיסה. אם קיבלתם הודעה בשלב מוקדם יותר, אתם לא תיחשבו כזכאים לקבלת הפיצוי
  • סיבת הביטול: נוסעים שטיסתם בוטלה בעקבות כוח עליון לא צפויים לקבל החזר. מדובר במצבים שבהם אירע אסון טבע, מלחמה, תנאי מזג אוויר קיצוניים או שביתה של גוף שנוגע לשדה התעופה

כל הטיסות בוטלו

התנאים לקבלת פיצוי על ביטול טיסה

הגיע העת להכיר בתנאים שיאפשרו לכם לקבל את הפיצוי המיוחל. כאמור, מדובר במצב שבו קיבלתם הודעה על טיסה שהתבטלה כ – 14 ימים לפני הטיסה או פחות מזה. תרחיש שכזה צפוי להוביל לקבלת פיצויים כספיים שנקבעים בהתאם למרחק הטיסה שהייתה אמורה להתקיים. נציין לצורך הדוגמא שטיסה שמרחק הנסיעה שלה הגיע ל – 1,500 ק"מ, צפויה להוביל לקבלת פיצויים בגובה 1,390 ₪. בעוד טיסה למרחק שנע בין 1,500 ל – 2,300 ק"מ צפויה לזכות בפיצוי של כ – 2,220 ₪. טיסות רחוקות יותר שעולות על 6,000 ק"מ מישראל, צפויות להעניק לנוסעים את הסכום הגבוה ביותר שקבוע בחוק.

 

למי צריך לפנות במידה והטיסה בוטלה?

חברת התעופה אחראית להעביר לכם את הפיצוי תוך 45 יום מהרגע שבו פניתם אליה. לכן, חשוב לבצע את הפנייה בהקדם האפשרי. חשוב להדגיש שחברות התעופה עשויות להתנער מאחריות, במחשבה שאתם תעדיפו להמשיך הלאה בחייכם ולא להתמודד עם גוף גדול שלא נותן לכם את המענה הדרוש.

 

טיפ חשוב – אל תתמודדו לבד עם חברות התעופה

מומלץ שלא להתמודד לבד מול חברות התעופה הגדולות, אלא להסתייע בשירותיה של חברה חיצונית שתלווה אתכם בהגשת הבקשה. זו תציין בפניכם את כל המידע הרלוונטי ותפנה אתם לבית המשפט במידה ותגלו שחברת התעופה מתנערת מאחריות. חשוב שתדעו שתביעות מסוג זה עשויות להוביל לפיצויים שמגיעים ל – 11,000 ₪.

 

מילים אחרונות לסיום

נוסעים שטיסתם התבטלה, צפויים לקבל החזרים שעולים על 1,000 ₪ בעקבות עוגמת הנפש שאירעה להם. בשלב זה אתם יודעים שיש תנאים ברורים שמאפשרים את קבלת התשלום, כך שנותר לכם רק לבדוק אם אתם עומדים בהם או לא.

הטיסה בוטלה

אולי יעניין אותך גם