חיפוש

מה ההבדל בין נעלי ריצה לנעלי הליכה

במקרה ולא קניתם נעל ספורט הרבה זמן, אתם עלולים להגיע לחנות ולהתבלבל מעט מהמבחר העצום שיש בחנויות הספורט.

כיום יש שפע של נעלי ספורט המתאימים לכל ענף ספורט שתעשו.

כיום תוכלו להנות לא רק מאיכות מעולה של הנעל, אלא גם מראה ספורטיבי ואלגנטי של הנעל.

 

נעל לכל ענף

זה הוא אינו מיתוס, כל תחום ספורט צריך נעל ספורט שמתאימה לו. למעשה, אם נשתמש בנעלים שלא מתאימות, נוכל לגרום לפציעות חמורות או אפילו לפציעות מאמץ. למעשה, כאשר אנו רצים, רגלינו סופגות חבטות, בערך כ-8000 חבטות במשך 50 דקות. אלו הן המון חבטות, וכל חבטה נושאת את משקל גופנו. לטווח הארוך, יכול להגרם נזק מצטבר. לא תמיד המתעמלים יחושו בהבדל באופן מידי, אך לאורך זמן זה עלול לגרום לפציעות ולנטל אתכם לימים ארוכים.

 

ריצה לעומת ההליכה

ריצה והליכה הן פעולות ספורטיביות יחסית דומות, אך כל אחת מהפעילויות עושים בצורה שונה. בזמן הריצה מופעל כח משמעותי מאוד הברכיים, ירכיים, והקרסוליים. בהליכה לעומת זאת, כל פעם נשארת רגל אחרת הקרקע, כך שאוטומטית הפגיעה היא הרבה פחות חזקה.

לכן, נעל מתאימה באה מאוד לידי ביטוי בנעלי הספורט שאתם נועלים. בחירת נעלי ריצה מתאימות עשויות לבלום את הזעזועים בכל פעם שאנו מניחים את הרגל, ומעבר לכך היא יכולה לתת תמיכה בכף הרגל, הערב והאצבעות. אל תזלזלו בבחירת הנעל שלכם, כי זה עשוי לעלות לכם בבריאות.

 

הבדלים עיקריים בין נעלי הליכה לנעלי ריצה

האלסטיות 

נעלי הליכה בדרך כלל יהיו יותר גמישות, בעיקר באזור הרגל הקדמית. בנעלי ריצה הגמישות תבוא לידי ביטוי בעיקר באמצע כף הרגל או בקשת. הסיבה העיקרית לכך היא התמיכה שהרגל זקוקה לה בפעולות השונות.

משקל 

כאשר אנו מרימים רגליים לגובה, חשוב שיהיו לנו נעליים קלילות ונוחות. נעלי ריצה תמיד יהיה קלות יותר מנעלי הליכה. תוכלו לחוש בהבדל כבר במדידה בחנות נעליים.

 

מבנה 

בכדי להעניק לכפות הרגליים שלכם תמיכה מלאה, תחושו ריפוד רב יותר באזור של כף הרגל ובעיקר בעקב, זה יסייע לכם לשמור על המפרקים שלכם.

 

חומר הנעל 

בחירת הנעל צריכה גם להתחשב בחומר ממנו עשויה הנעל. אם רצתם בעבר מחוץ לבית, אתם ודאי יודעים שתחוו קושי כאשר הרגל שלכם תסבול מעודף חום כעבור דקות ספורות. לכן, מאוד חושב שהנעליים להליכה יותאמו להליכה ואילו הנעליים לריצה יהיו בהתאם לצרכי הריצה שלכם, גם מבחינת חומר הגלם. נעלי ריצה איכותיות בדרך כלל יהיו מחומרים מנדפי זיעה.

 

לסיכום

ההבדל בין נעלי ריצה ונעלי הליכה הוא משמעותי. בחרו את סוג הנעל לפי סוג הפעילות שאתם מבצעים. רצוי לבחור בנעל שתיתן לכם את כל התמיכה שאתם זקוקים לה כאשר אתם רצים. קחו בחשבון את משקל הנעל, מבנה, האלסטיות שלה והחומר שממנו הנעל עשויה. כל הפרטים הללו עשויים לתרום לכם בריצה איכותית או בהליכה מהנה.

 

איש רץ

אולי יעניין אותך גם