חיפוש

הגודל הדיפולטיבי של מיטה זוגית וגדלים נוספים שכדאי להכיר

החלטתם שהגיע הזמן למיטה חדשה. לעיתים המזרן כבר לא עושה את העבודה ולעיתים כל המיטה מרגישה כאילו היא עוד שנייה מתפרקת. אין ברירה, הולכים על חדש. אבל מה, אתם כבר מזמן לא זוכרים מה הגודל של המיטה שהייתה לכם וישר איך שהגעתם לחנות התחלתם להתבלבל.

המוכר לא עוזר והבדלי המחירים גם לא תורמים להבנה. רגע לפני שאתם חוזרים הביתה במטרה למדוד את המיטה העכשווית שלכם (משהו שמומלץ לעשות בטרם ההגעה לחנות) או שהקנייה נעשית באינטרנט, יש לנו מדריך קטן לגדלים של מיטות – בסיס מיטה זוגית ועוד.

 

 מיטת יחיד

במידה ומדובר במיטה של ילד (כי קשה לנו להאמין שאדם בוגר, גם אם הוא רווק, ירצה לישון במיטה ליחיד, פרט למקרים של חוסר מקום מוחלט). גודל מיטת יחיד הסטנדרטי זה רוחב של 90 סנטימטרים ואורך של 2.00 מטר. לעיתים נפגוש מיטות עם אורך של 1.90 מטר.

 

 מיטת נוער או מיטה וחצי

הילד שלכם גדל, צריכים לעבור לגדלים שונים של המיטה, הרוחב כבר הופך להיות מעט בעייתי להם, עם התנוחות שינה המיוחדות שיש לבני נוער. לכן, מתקדמים לגדלים רציניים יותר, כאלה שיכולים להספיק גם לאדם בוגר מפאת חוסר מקום (שלום לדירות סטודנטים בתל אביב). המידה המקובלת היא 1.20 מטר לרוחב ו – 2.00 מטר לאורך. כפי שניתן לראות, האורך נשאר סטנדרטי כמעט בכל סוגי המיטות.

 

 מיטה זוגית

הגודל המקובל הים הוא 1.50 מטר לרוחב ו – 2.00 מטר לאורך. בכל זאת נרצה לספר לכם, שלא מעט פעמים יצא לנו להיתקל בהבדלים שנעים בין 5 ל – 10 סנטימטר בכל מה שנוגע לרוחב המיטה.  מה זה אומר? שקיים סיכוי שבחנות תמצאו מיטה זוגית שהרוחב שלה זה 1.40 מטר ותרשו לנו לספר לכם שמדובר במיטה שהיא מאוד מאוד צמודה ופחות נוחה. כמובן שגם סטייה ברוחב המיטה כלפי מעלה יכולה לקרות גם.

 

 ומה בדבר מיטות מפנקות במיוחד – קינג סייז

האמת, דווקא פה אין איזשהו סטנדרט גודל שהוא קבוע, אחד ואחיד למיטות קינג סייז. כל מה שהוא יותר ממיטה זוגית סטנדרטית, יכול להיחשב כמיטת קינג סייז. אורך מיטת קינג סייז יכול לנוע בין 2.00 מטר הסטנדרטים לעד כדי 2.30 מטר המאוד לא סטנדרטיים והרוחב יכול להיות בטווח שבין 1.70 מטר שזה יפה ומכובד בפני עצמו, עד כדי 1.90 מטר ששם כבר תוכלו להתמקם ביחד עם הילדים והכלב. איך בוחרים במקרה זה? הרצון שלכם וגודל חדר השינה.

 

 הבדלים נוספים בבסיסי מיטה

ניתן למצוא בסיסים רגילים או בסיסים עם משענת גב, בסיסים עם ארגז מצעים, עם מסגרת או בלי. בקצרה, כל מה שתוכלו לחלום עליו בלילה, ככל הנראה תוכלו למצוא בבוקר שלמחרת.

בסיס מיטה זוגית

אולי יעניין אותך גם

בית חולים
5 סיבות לרכישת מיטה סיעודית

מקרים סיעודיים דורשים טיפול הולם. פעילויות שגרתיות שאינן עניין של מה בכך עבור האדם הטיפוסי, יכולות להיות מורכבות למדי בטיפול הסיעודי, ועל כן דורשות התכווננות

קראו עוד »
רהיטים שצריך לבית חדש

אחרי כל כך הרבה שנים באותו הבית, בשעה טובה מצאתם את הבית החדש שלכם שאליו תעברו ממש בשבועות הקרובים. האריזות בעיצומן וההתרגשות בשיאה, תאריך ההובלה

קראו עוד »