איפה ניתן לעשות בדיקת קורונה מהירה

מציאות הקורונה החדשה – ישנה שנכפתה עלינו, הביאה רבים מאיתנו למצב של בלבול וחוסר וודאות בכל הנוגע לדרכי הפעולה בהם עלינו לנקוט ברגע שעולה החשש כי נחשפנו לחולה מאומת, או חלילה נדבקנו. כדי להתמודד עם הבעיה בצורה יעילה ולנסות לתת פתרון מהיר, התאפשר לאחרונה לבצע בדיקות הקורונה המהירות. היכן ניתן לבצע אותן?

 

(לא) נעים להכיר – קורונה

מציאות הקורונה שנכפתה עלינו בשנים האחרונות, טרפה עבור כולנו את הקלפים במגוון תחומי החיים, משגרת החיים הפשוטה של מפגשים חברתיים ומשפחתיים ועד להשפעה על הכלכלה העולמית, תוך הכנסת מושגים חדשים אל חיינו, כמו מתוש, בידוד, סגרים ועוד.

בכדי להתמודד עם חוסר הוודאות שבכל המצב ולאפשר חזרה מהירה לשגרה לאחר מצב בו נחשפנו לחולה קורונה, או הופיעו אצלנו התסמינים, רבים מאיתנו ניגשו לבצע את בדיקות הקורונה, כאשר אפשרות הבדיקה העיקרית והמהימנה ביותר הייתה בדיקת PCR לאיתור נוכחות הנגיף בגופנו.

הדגימה שנלקחה מאיתנו בעת הבדיקה נשלחת למעבדה רפואית ותוצאות הבדיקה מתקבלות תוך כ-48 שעות ומאפשרות לנו לדעת בסבירות גבוהה למדי, את היותנו חיוביים, או שליליים לנגיף.

 

מהי בדיקת קורונה מהירה?

אם בעבר הלא רחוק, המתנה של מספר ימים לתוצאות של בדיקה רפואית שעשינו, לא נתפסה בעינינו כפרק זמן יוצא דופן, או כהמתנה חריגה ומייגעת, כשמדובר במגפת הקורונה, אשר במקרים רבים מחייבת אותנו להישאר בבידוד עד לקבלת תוצאות הבדיקה, הרי שמדובר בהמתנה מורטת עצבים ובפרק זמן ארוך למדי. (כאן יש ערכה ביתית לבדיקת קורונה).

כדי להתמודד באופן יעיל עם הצורך לקבל את תוצאות הבדיקה בפרק זמן קצר יותר, התאפשר בתקופה האחרונה לבצע מגוון בדיקות קורונה מהירות, המבוססות על טכנולוגיה מתקדמת, שאינה מצריכה את שינוע הבדיקה למעבדה והמתנה לפענוח הממצאים, כשהתוצאות מתקבלות לרוב בטווח זמן של 15 – 30 דק', מרגע הדגימה.

 

היכן ניתן לעשות בדיקת קורונה מהירה?

בעקבות תוצאות הבדיקה המהירות, החיסכון המהותי בזמן, לחץ ומתח נפשי, כמו גם האפשרות לחזור לשגרה באופן בטוח ומהיר, בדיקות הקורונה המהירות הפכו למצרך מבוקש. את בדיקות הקורונה המהירות תוכלו לבצע דרך:

 

מד"א

באמצעות קביעת תור במבחר אזורים ונקודות בדיקה ייעודיות ברחבי הארץ (תוכלו להתעדכן באתר של מד"א במיקום המדויק ובשעות הפתיחה). עלות הבדיקה מהירה דרך מד"א הינה 52 ₪, כאשר לילדים מגיל 3 ועד 12 הבדיקה מתבצעת ללא תשלום.

 

ערכות ביתיות

כדי לקצר את זמני ההמתנה לבדיקה עצמה, כמו גם לבצע אותה בזמן הנוח והמתאים לכם ביותר, תוכלו לרכוש ערכות לבדיקה ביתית, בבתי המרקחת וברשתות הפארם השונות.

 

כדאי לדעת

בדיקות הקורונה המהירות נועדו בעיקרן לעדכון מהיר ונקודתי של התו הירוק במטרה לאפשר השתתפות בטוחה באירועים חברתיים שונים. בדיקות אלו אינן מיועדות לאנשים הנמצאים בבידוד, לבעלי סימפטומים לקורונה, או למעוניינים לטוס לחו"ל.

איפה ניתן לעשות בדיקת קורונה מהירה

אולי יעניין אותך גם