חיפוש

איך תדעו שפשפש המיטה הגיע אליכם?

פשפש המיטה נפוץ באקלים חמים ולכן שכיח גם באזורים שונים בישראל. המזיק הקטן והחמקמק הזה ידוע לשמצה ביכולתו לפלוש לבתים ולגרום לאי נוחות משמעותית. עם זאת, ההבנה כיצד לזהות פשפשים והכרת הצעדים המתאימים שיש לנקוט עם גילוי אזור נגוע, חיוניות לשמירה על סביבת מגורים נוחה.

 

הכירו את פשפש המיטה

פשפשי המיטה הם חרקים קטנים חומים ששורדים על דם של בעלי חיים או בני אדם. לפשפש המיטה הבוגר יש גוף שטוח בערך בגודל של זרע תפוח, אבל לאחר האכלה, גופו מתנפח וצבעו אדמדם.

פשפשי המיטה אינם עפים, אך הם יכולים לנוע במהירות על פני רצפות, קירות ותקרות. נקבות פשפש המיטה עשויות להטיל מאות ביצים, שכל אחת מהן בגודל של כתם אבק.

 

כך תזהו אזור נגוע

על מנת לבצע את הדברת פשפש המיטה חייבים קודם כל לזהות איפה הוא נמצא. למרבה המזל, זיהוי נגיעות פשפש המיטה יכול לפעמים להיות פשוט. אחד הסימנים הנפוצים ביותר של פשפש המיטה הוא כאשר מישהו מתעורר וחש שהוא מתגרד באזורים שונים בגוף.

אפשר גם לראות את החרקים עצמם או את הגללים שלהם בתפרים ובסדינים של המזרן. גללים אלה עשויים להיראות כמו כתמים שחורים זעירים או מריחות על בד. סימן עדין יותר של נגיעות כולל ריח מתוק ומעופש בחדר. זיהוי סימנים אלו מוקדם ככל האפשר הוא חיוני, שכן פשפשי המיטה ידועים בהתרבותם המהירה וביכולתם להתפשט מחדר לחדר.

 

איך מנקים את האזור?

עם זיהוי נוכחות של פשפש המיטה, מומלץ לנקוט בפעולה מיידית לשליטה במצב. הצעד הראשון הוא לנקות את האזור בו נמצאו פשפשים. יש לשטוף במים חמים את המצעים, הווילונות והבגדים באזור הנגוע, ולאחר מכן לייבש ברמת המייבש הגבוהה ביותר. ניתן לחמם פריטים שלא ניתן לכבס במייבש בטמפרטורה גבוהה למשך כ-30 דקות. עם זאת, טיפול בחום לבדו עשוי שלא להספיק כדי להדביר פשפשים מהאזור.

באשר לפריטים שלא ניתן לכבס או לחמם, כמו נעליים וספרים, הכנסתם בשקית ניילון אטומה והשארתם שם לפרק זמן ארוך עשויה לחסל את הפשפשים. שאיבת אבק באופן קבוע יכולה לעזור להסיר את פשפשי המיטה ואת הביצים שלהם מסדקים וחריצים. לאחר שאיבת האבק, חשוב להשליך מיד את שקית השואב לפח אשפה חיצוני.

 

החשיבות של הדברה מקצועית

הדברה מקצועית היא לרוב הכרחית על מנת לחסל לחלוטין זיהום של פשפש המיטה. אנשי מקצוע בתחום ההדברה יכולים לקבוע את היקף ההדבקה ולפתח גישה ממוקדת לטיפול. לעיתים קרובות המדבירים אף משתמשים בשילוב של טיפולים כימיים ולא כימיים בהתאם למצב. חשוב לבחור מדביר בעל מוניטין המנוסה בהרחקת פשפש המיטה כדי להבטיח שהבעיה תטופל ביעילות. כמו כן, אמצעי מניעה יכולים להיות חיוניים בהימנעות מהידבקות של פשפש המיטה.

חרקי מיטה

אולי יעניין אותך גם

חשמלאי מנוסה
חשמלאי מומלץ 

המקרר הפסיק לעובד? המיקרוגל גורם לקצרים? הטלוויזיה החדשה מקרטעת? גם במקרים פשוטים יותר כמו אלה, וגם במקרים מורכבים יותר כמו תקלות בארון החשמל או בלוח

קראו עוד »
פריצת דלת
איך פורצים מנעול פלדלת?

למרביתנו יש דלת פלדלת שהיא נפוצה מאוד בישראל. המאפיין העיקרי של דלת פלדלת הוא עמידותה בפני נסיונות פריצה. היא משלבת שני מנגנוני נעילה, גם למעלה

קראו עוד »