חיפוש

איך לבחור את סוג המזון שהכי יתאים לכלב שלך?

רוצים להעניק לכלב שלכם את החיים האופטימליים עבורו? יש מספר דברים שתוכלו לעשות עבורו כמו להשקיע בבחירת סוג המזון שמתאים לו, יצירת מקומות נוחים וכמובן הקפדה והשקעה בטיולים ארוכים במקומות האהובים עליו עם חבריו הכלבים האחרים בשכונה.

 

סוגי מזון לכלבים

סוגי המזון לכלבים מתחלקים לשניים עיקריים – מזון יבש ומזון רטוב. חוץ מהחלוקה הגסה הזו יש עוד פרמטרים כמו ממתקים מיוחדים או מזונות מיוחדים כמו מונג. מונג אוכל לכלבים הוא מזון מלא ומאוזן שמבוסס על הצרכים הייחודים של כלבים בצורה הכי קרובה לטבע, המונג מכיל מקורות חלבון כמו יען צבי וחזיר בר אשר יכולים להתעכל בקלות ולא מעוררים תגובות אלרגיות. המתכונים של המונג פותחו על מנת לשמור על משקל תקין של הכלבים בהתבסס על גילו ורמת הפעילות שלו.

 

מזון רטוב לכלבים

אוכל רטוב בנוסף מתאים לכלבים בעלי בעיות בלעיסה מתוך זקנה, החלשות או איבוד חלק מהשיניים. יתרון נוסף של האוכל הרטוב עבור כלבים מזדקנים הוא הריח החזק שלו על פני האוכל היבש, כלומר – כשנחלש חוש הריח אצל כלבים מזדקנים הם לא יריחו את האוכל היבש ולכן לא יפתחו כלפי תאבון בעוד שהריח החזק יותר של האוכל הרטוב כן ייקלט אצלם ויפתח להם תאבון. האוכל הרטוב לא יכול להחליף צריכה של מים אך הוא ללא ספק מסייע לשמור על לחות ולמנוע התייבשות אצל הכלב.

 

מזון יבש לכלבים

אחד היתרונות של אוכל יבש הוא הנוחות לבעלים וגם לכלב, ניתן להשאיר את האוכל בחוץ עבור הכלב כל היום והוא יחליט מתי לאכול ממנו וכמה להבדיל מאוכל רטוב שקיים חשש לקלקול. יתרון נוסף הוא ניקיון השיניים של הכלב – שכלב ניזון אוכל יבש איכותי הוא מסלק לכלוכים ומפחית הצטברות של אבנית ופלאק על השיניים ובכך גם מפחית ריח רע מהפה.

 

האם כדי לערבב בין השניים

אוכל יבש הוא הבחירה הסטנדרטית עבור רוב הכלבים הצעירים כשחלק מבעלי הכלבים בוחרים לגוון את התפריט מדי פעם עם אוכל רטוב ובכך "לפנק" את הכלב שכנראה נהנה יותר ממנו. אם אינכם צופים בתגובות משונות של הכלבים לגיוון באוכל ניתן ואף מומלץ לעשות זאת. חוץ מגיוון בין אוכל יבש לרטוב תוכלו לפנק את הכלב שלכם בעוד ממתקים או תוספי תזונה שישפרו את החיים שלו משמעותית, כלבים ממש כמו בני אדם שניזונים טוב סובלים מפחות בעיות בריאותיות, מאריכים ימים וחיים בצורה חיונית וספורטיבית.

 

לסיכום

עבור אנשים רבים גידול כלב הוא ממש כמו ילד נוסף או יחיד במשפחה והדאגה לו היא עד השמיים, כל בעלי הכלבים חייבים להבין את משמעות המזון האיכותי עבור הכלבים שלכם, גם אם לכם הכל נראה מגעיל ואותו דבר עבורם זה עולם אחר ויש הבדלים גדולים בין הפירמות והסוגים השונים.

חטיפים

 

אולי יעניין אותך גם