חיפוש

הסטטיסטיקה לא משקרת – אחוזי הגירושים עלו בזמן הסגר

מרגישים שאתם לא יכולים יותר עם בן הזוג? מסתכלים על בת הזוג ושואלים את עצמכם מה אפשר לעשות? אתם לא לבד! מסתבר שאחוז הגירושין עלה בזמן הקורונה

 

על גירושין ונישואין

כמעט לכולנו יש חלום לעמוד אחד מתחת לחופה לצד "האחד" או "האחת" שלנו ולבוא בברית הנישואין במטרה שלאחר מכן נישאר ביחד כול החיים. אף אחד כאשר עומד מתחת לחופה לא מתכנן או חושב על כך שהסיכוי להתגרש הוא בעצם מאוד גבוה או שבמילים אחרות, הסיכוי שהזוג באמת יישארו ביחד לנצח קטן. הסטטיסטיקה בישראל מצביעה על כך שאחוז מאוד גבוה של זוגות אשר מתחתנים גם מתגרשים, אך מעניין לא פחות – נתון זה דווקא עלה במהלך הסגר שהיה במדינה בתקופת הקורונה אז למה זה קורה? הנה כמה אפשרויות.

 

אינטנסיביות לא בריאה

אמנם יש תחושה כי זוגות רוצים להיות ביחד כל הזמן אך בפועל, שהייה ממושכת ביחד יכולה דווקא להשפיע לרעה על בני הזוג. כאשר שניהם נמצאים כל הזמן בבית, צריכים לתקשר כל הזמן ולעשות כל דבר ביחד, ההשפעה יכולה להיות מאוד חיוביות, אך גם ללכת לכיוון מאוד לא בריא. בעצם אפשר לטעון כי הם יכולים לחשוף צדדים שלא התכוונו לחשוף או לא הוכרו לבן הזוג טרם הסגר בעקבות אווירת סיר הלחץ שנוצרת בבית.

 

אין כסף יש דאגות

בשונה מהמשפט המוכר "אין שכל אין דאגות" כאשר מדובר במצב של אין כסף, הדאגות מתחילות ובכמות גדולה מאוד. בעיות כלכליות משפיעות מאוד על המצב הרוח והיכולת להיות נחמד. למרות שמחקרים מראים כי אנשים בעלי כסף נוטים יותר להתגרש בגלל הידיעה שיסתדרו גם לאחר הגירושין, כאשר מדובר בסגר הכוונה כי היעדר הכסף יכול מאוד להשפיע על הדינמיקה והאווירה בבית לרעה.

 

אין לאן לברוח

הסגר כמובן סגר הרבה אנשים בבית וגרם להם להיות ביחד לאורך זמן, אך דבר נוסף שהוא ביטל זה את היכולת לברוח. כאשר האווירה עכורה, או שבני הזוג ניהלו ריב אינטנסיבי, סביר להניח שירצו להתרחק ולהצטנן מהרגשות העכורים, אך הסגר פשוט לא אפשר לעשות זאת ויצר אווירה עוד יותר רעה לאור כך שפשוט אין לאן לברוח.

 

אחוז הגירושין עולה בכל רחבי העולם

המצב המדובר נכון לא רק בישראל, אלא בעולם כולו. הקורונה הייתה ללא ספק מגפה עולמית אשר תפסה כל מדינה בצורה אחרת, אך ללא ספק ניתן לראות כי זוגות בכל מדינה חוו משברים באופן תכוף יותר וכי האחוז המתגרשים זינק. הפניות לעורכי דין כדוגמת עורכת דין הלנה שמחי אשר מתעסקים בתיקי גירושין הציפו את בתי המשפט ואולי גם היעדר היכולת לצאת ולהתגרש הוא זה שהעלה את החשק לעשות זאת.

נסיים באופטימיות ובאמונה כי עם ירידת התחלואה בקורונה גם אחוז הגירושין ירד לאחוז יחסית נורמלי, כך שאלו אשר חולמים לעמוד מתחת לחופה ולהיות ביחד לנצח, גם יאמינו שזה באמת אפשרי ליישום.

 

משפחה מפורקת

אולי יעניין אותך גם