חיפוש

4 הסימנים לכך שפיתחתם תלות בקנאביס

קנאביס הפך להיות אחד מהסמים הפופולריים ביותר בעולם ובמיוחד בישראל. שימוש בקנאביס הפך למעין נורמה חברתית, אם בעבר שימוש בקנאביס היה נראה אקט של ״נרקומנים״, כיום הקנאביס הפך לשגרה לכל שכבות האוכלוסייה. יש אנשים שצורכים קנאביס לעיתים רחוקות, אך יש אנשים שפיתחו תלות והתמכרות לקנאביס ואינם מצליחים אפילו לתפקד ללא צריכה שלו. חושדים שיש לכם תלות? הנה כמה סימנים שפיתחתם תלות בקנאביס.

 

מה זה בכלל קנאביס

קנאביס הוא צמח, ממנו מייצרים חשיש וגראס, בתערובת שלו יש חומר שמעורר את תחושת האופוריה שכולם מדברים עליה והוא החומר thc. ככל שהריכוז ממנו יהיה גבוהה יותר, כך ההשפעה של הסם גם תהיה חזקה יותר, כך גם מבחינת הסיכויים להתמכרות אליו וגם מבחינת תופעות הלוואי שלו.

 

שאכטה אחת אחרונה

אם אמרתם לעצמכם את המשפט ״זו השאכטה האחרונה שלי, ממחר אני מפסיק״ אתם כנראים מפתחים התמכרות לקנאביס אם כבר לא התמכרתם. כאשר מכורים למוצר, או רגילים לצרוך אותו, קשה מאוד להיגמל ממנו. בקנאביס למעשה יש חומרים התורמים לתחושת אופוריה, רוגע, שקט נפשי וגם להפחתה של כאבים גופניים. אך מה שגורם להתמכרות למעשה, הוא החומר thc והריכוז שלו.

 

קנאביס נותן את הטון

אם אתם מרגישים שהחיים שלכם סובבים אחרי הפעם הבאה שבה תצרכו קנאביס שוב, מתי החומר שלכם נגמר ומעורר בכם חשש שלא יישאר, והקנאביס הוא הדבר העיקרי שמעסיק אתכם – כנראה שאתם תלויים מאוד בקנאביס. כאשר הקנאביס מכתיב לכם את הטון, זה הוא דגל אדום מבחינתם שאתם מכורים אליו ואתם רק רוצים ממנו עוד ויהיה לכם מאוד קשה להפסיק את הרצון והמחשבות האלה לבד.

 

לא מתקדמים בתחומים השונים

אחד הסימנים המשמעותיים ביותר לכך שהתמכרתם לקנאביס, היא הרגשה של תקיעות במגוון תחומים בחיים. כאשר צורכים כמות גבוהה של קנאביס, לרוב עסוקים בצריכה שלו בכל דרך ופחות בהיבטים האחרים של החיים. לרוב מכורים לקנאביס מזניחים תחומים רבים בחיים שלהם, בעיקר תחומים שהיו מאוד מעניינים אותם בעבר. לרוב התלות מלווה באיבוד עניין בתחומים הללו, חוסר אכפתיות וגם חוסר מחויבות לכל אותם נושאים.

 

ניתוק, תוקפנות, חרדות וגם עייפות

על כל אחד השימוש בקנאביס משפיע בצורה אחרת. חלק מהאנשים שפיתחו תלות בקנאביס יגיבו בצורה שונה ועלולים להיות גם שינויים קיצוניים במצבי רוח, כמו למשל תוקפנות, עייפות, אדישות או אפילו התקפי מרץ. ההתנהגות גם יכולה להתבטא בתוקפנות והתנהגות אגרסיבית כלפי הסביבה, גם הקרובה ביותר, ובעיקר ירידה בולט מאוד בתפקוד ביום יום.

 

לסיכום

אם אתם מרגישים תקועים, מחפשים רק את הפעם הבאה שתעשנו, או מעשנים כל כך הרבה שלא ראיתם את האנשים שהיו קרובים לכם ביותר תקופה כל כך ארוכה – כנראה שאתם מכורים ותלויים בקנאביס. אל תתנו לקנאביס לנהל את החיים שלכם ואל תישארו לבד עם ההתמכרות שלכם, שתפו אנשים ופנו לאנשי מקצוע בתחום לעזרה.

התמכרות לקנאביס

 

 

 

אולי יעניין אותך גם

מנצח המשחק
איך ממלאים ווינר?

בכל הנוגע לזכייה בפרסים במשחק הפופולארי ווינר, אחד השלבים החשובים ביותר הוא מילוי נכון של הטופס באופן שיאפשר לכם למקסם את הזכייה שלכם. לדעת כיצד

קראו עוד »
איך מזהים התמכרות להימורים?
איך מזהים התמכרות להימורים?

הימורים הם בעיה חמורה שעלולה לגרום לנזק כלכלי חמור ליחידים ולמשפחות. ההערכה היא שכ-2.5 מיליון אנשים בארצות הברית סובלים מהפרעת הימורים. הפרעה זו עלולה להוביל

קראו עוד »
מרכיב בקמגרה
מה הוא החומר הפעיל בקמגרה?

החומרים הפעילים בתרופות הם החומרים שאחראים על השפעותיהם הטיפוליות. הם המרכיב העיקרי שגורם לתרופה לעבוד, ובדיוק מהסיבה הזו, הם חשובים להפליא. ללא חומרים פעילים, התרופה

קראו עוד »